swap 1.8 16v kr z corka do mk1 cabrio pomocy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafalcabrio mk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw cze 24, 2010 01:18
Lokalizacja: uk

swap 1.8 16v kr z corka do mk1 cabrio pomocy

Post autor: rafalcabrio mk1 » ndz sie 08, 2010 20:16

Spoko ktoś przeniósł ten temat do archiwum
Mam pytanie w wtorek zabiorą się za golfa pytanie moje jest takie w golfie niemam mfa czy to problem czy niebedzie problemu z podlaczeniem kabli??



rafalcabrio mk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw cze 24, 2010 01:18
Lokalizacja: uk

swap 1.8 16v kr z corka do mk1 cabrio pomocy

Post autor: rafalcabrio mk1 » ndz sie 08, 2010 20:38

a i sprzeglo trzaba przekrecic z golfa do 16v??
w korku tez jest lozysko na tym wysiegniku do sprzegla w skrzyni z mk1 niema tego jak sie wciska sprzeglo wychodzi taki bolec z tego swoznia w skrzyni biegow



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

swap 1.8 16v kr z corka do mk1 cabrio pomocy

Post autor: Lipek81 » ndz sie 08, 2010 22:15

MFA nic nie zmienia. Nie będzie problemu. Jedynie w wiązce silnika możesz mieć wtyczkę i przewody do zewnętrznego czujnika temperatury i czujnika ciśnienia oleju, które to możesz wywalić.
Z pamięci z paska mogę powiedzieć, że ja robiłem tak:
- wywalam przewody od silniczka wycieraczek do panelu bezpieczników;
- wywalam przewód niebiesko-biały od sterownika do panelu bezpieczników (sterowanie obrotomierzem);
- wywalam wtyczkę od czujnika prędkości (jeden kabelek szedł do skrzynki przekaźników, dwa pozostałe do łączeń wewnątrz wiązki);
- wywalam wtyczkę i przewody od czujnika temperatury zewnętrznej;
- wywalam przewód brązowo-biały, który szedł od punktu masowego przy pokrywie zaworów do skrzynki bezpieczników;
- można też wywalić przewody i kostki które idą do elektrozaworów filtra z węglem aktywnym - ale to już zależy jak chcesz - w jednym przypadku te zawory były wywalone, więc kostki niepotrzebne, w drugim przypadku miałem tak, że gość zostawił te zawory, ale nie podłączył do nich żadnych wężyków, wtedy przewody i kostki zostawiłem;
- w pasku w wiązce silnika był też przewód niebieski, który poprzez wtyczkę przy rozruszniku szedł do alternatora. W golfie mk1 ten przewód idzie w wiązce świateł, która zostaje w aucie. W pierwszym przypadku zrobiłem tak, że ten niebieski kabel z wiazki z paska zostawiłem, a wywaliłem kabel z wiązki świateł mk1, a pod obciętą końcówkę przy wtyczce do panelu bezpieczników w mk1 podłączyłem ten kabelek z wiązki z paska (czyli niebieski z wiązki z paska do niebieskiego końca powstałego po obcięciu niebieskiego kabla w wiązki z mk1). W drugim przypadku zrobiłem tak, że nie ruszałem wiązki mk1, a niebieski kabelek wywaliłem z wiązki silnika z paska. Różny wybór był podyktowany tylko i wyłącznie tym, jaka wtyczka była przy rozruszniku, łącząca niebieski kabelek. W pierwszym przypadku była to wtyczka taka, jak z paska, więc wtyczka z mk1 by nie pasowała, w drugim przypadku wiązka alternatora zostałą z mk1, wiec i kabelek zostawiłem. Ogólnie, jak zrobisz, tak będzie dobrze.
- przewód czerwono-czarny - trochę grubszy - do rozrusznika. Temat taki sam, jak z tym niebieskim przewodem od alternatora. W mk1 idzie in w wiązce świateł, w pasku był w wiązce silnika. Który przewód wywalisz, który zostawisz - nie ważne, ważne aby wtyczka do rozrusznika pasowała no i jak decydujesz się na wywalenie tego kabelka z ori instalacji mk1, to kabelek z wiązki silnika trzeba wtedy przelutować do końcówki powstałej po obcięciu tego ori kabelka z mk1.
- przy pierwszej przekładce silnika, przy przepustnicy był dodatkowy potencjometr potrzebny, w przypadku kiedy pasek miał skrzynie automatyczną. W mk1 już nie był potrzebny, wiec wywaliłem kostkę od niego oraz 3 przewody idące do panelu bezpieczników. W drugim silniku tego potencjometru nie było.
- w pasku były dwa czujniki ciśnienia oleju, w mk1 był jeden czujnik - wywaliłem przewód żółty, od niepotrzebnego czujnika. Ale uwaga - ja robiłem przekładkę gdize mk1 miało starą skrzynkę bezpieczników (na te stare bezpieczniki rurkowe) i one tam miały właśnie jeden czujnik ciśnienia oleju. Ty masz ta nowszą skrzynkę, taką, jak w mk2 - sprawdź, czy masz dwa, czy jeden czujnik ciśnienia oleju, bo nie wiem, jak jest u Ciebie.

Po tych wszystkich operacjach zostały mi następujące kabelki (z wiązki silnika z paska):
- czarny grubszy - +12V po zapłonie do cewki
- czarno-biały - +12V po zapłonie - przez bezpiecznik, do zasilania czujników;
- gruby czerwony - +12V do zasilania sterownika;
- szaro-biały - przewód diagnostyczny, do łączenia się z komputerem;
- żółty - j.w.
- niebiesko-czarny - czujnik ciśnienia oleju;
- żółto-czerwony - pomiar temperatury płynu chłodzącego
- żółto czerwony (drugi) - do sterowania przekaźnikiem pompy paliwa;
- czerwono-czarny (gruby) - w pierwszym przypadku - do rozrusznika;
- niebieski - w pierwszym przypadku - do wzbudzenia alternatora;
- czerwono-biały, gruby - do zasilania grzałki sondy lambda;
- przewód idący do pinu 31 sterownika (nie pamiętam koloru)- służy do komunikacji ze sterownikiem skrzyni automatycznej - do wywalenia;
- przewód idący do pinu 34 sterownika - j.w. ale nie wywalam, tylko do masy.

To jest opis tego, co robiłem przy silniku 9A. Ty masz KR, i z tego ci widzę, to masz zupełnie inne schematy itp. ale kolorystyka przewodów w VW jest zawsze bardzo podobna, wiec może coś skorzystasz.
Zrób tak, jak pisałem, wywal co niepotrzebne (mam nadzieję, ze to co wyżej napisałem pomoże) i daj znać, co zostało. Jak masz jakieś wątpliwości, czy wywalać, czy nie to daj znać, to się zastanowimy razem.

Co do skrzyni biegów - najlepiej skołować skrzynie od mk1 GTI, albo sprawdź, czy ta twoja podpasuje, co masz. Z tego co rozumiem w korku miałeś skrzynię na linki. Z ta skrzynią jest taki problem, że ciężko do niej dobrać półosie tak, żeby pasowały do mk1. Podobno od polo 1.1 pasują, ale te z kolei są słabe i miękkie. Widziałem u jednego gościa, że udało mu się coś dobrać, ale nie wiedział od czego to jest - po prostu mówił że poszedł na szrot i szukał po wymiarach.
Tak więc ogólnie pasuj skrzynie z tego co masz, będzie najmniej rzeźbienia.



rafalcabrio mk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw cze 24, 2010 01:18
Lokalizacja: uk

swap 1.8 16v kr z corka do mk1 cabrio pomocy

Post autor: rafalcabrio mk1 » ndz sie 08, 2010 23:55

ok na dniach sprawdze co i jak z kablami
a ze skrzynia jest tak myslalem ze podpasuje ta z mk1 ale widze ze jest wieksz ten walek z zebatkami co wchodzi do tarczy sprzeglowej jak wklada sie skrzynie w corku jest grobszy
w corku
skrzynia byla z hydraulicznym sprzeglem tu jest na linke i tu problem bo w golfie z walka sprzeglowego wychodzi jakis czpien i wtedy wysprzegla



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

swap 1.8 16v kr z corka do mk1 cabrio pomocy

Post autor: Lipek81 » pn sie 09, 2010 09:24

No to niestety masz skrzynię do wymiany, ewentualnie podpasować tą z korka. Ta z korka ma sprzęgło hydrauliczne, ale mi chodziło, że na linki - w sensie, że to połączenie między skrzynią a dźwignią zmiany biegów jest na linki. Tak jak pisałem wcześniej - będzie problem z półosiami, i trochę problemów z tym mechanizmem, co jest przy gałce zmiany biegów, ale to do ogarnięcia - najgorsze te półosie. Może dałoby radę załatwić jednak jakąś skrzynię w mk1 lub mk2 z szerokim wałkiem - wtedy dałbyś półosie te co masz i byłoby ok.



rafalcabrio mk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw cze 24, 2010 01:18
Lokalizacja: uk

swap 1.8 16v kr z corka do mk1 cabrio pomocy

Post autor: rafalcabrio mk1 » pn sie 09, 2010 19:47

z tego co napisales usunelem tylko wycieraczki
co do przewodu brazowo-bialego on idzie z modulu do pokrywy zaworow
co do kabli z alternatora niemam ich w wiazce z swiatel
co do czojnikow cisnienia oleju czujniki sa dwa w 16v w golfie byl jeden
niemam przewodow do diagnostyki ;/
i teraz jak z tym mfa te kable od czujnikow ida wszystie w kostki u1 u2
gdzie je podpiac w golfie
moze pojdziemy innym sposobem i poprostu porobic zjecia kostki z golfa wyciagnac i zaczac podlanczac tam ??



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

swap 1.8 16v kr z corka do mk1 cabrio pomocy

Post autor: Lipek81 » pn sie 09, 2010 23:40

Od MFA masz tylko kable - od czujnika temperatury oleju (zielono-czarny) i ewentualnie od czujnika temperatury zewnętrznej (jeżeli był on w wiązce silnika) - dwa przewody - czerwono-biały i brązowo-biały - oczywiście jak je masz w wiazce silnika, to wywalasz.
Skoro w cabrio miałeś tylko jeden czujnik ciśnienia oleju, to w tym 16V też wykorzystasz tylko jeden czujnik, ten drugi nie będzie potrzebny - wiec kabel od niego też możesz wywalić - kolor żółty. Reszte opisze jutro wieczorem, bo już późno jest, trzeba spać iść :D



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Re: swap 1.8 16v kr z corka do mk1 cabrio pomocy

Post autor: Lipek81 » śr sie 11, 2010 22:09

Postanowiłem trochę przyłożyć się do tematu, bo pewnie trochę przeze mnie opóźnia się tobie robota :) .

http://www.a2resource.com/electrical/CE2.html" onclick="window.open(this.href);return false; - z tej stronki korzystam + jeszcze schematy z książek. No to jedziemy:
Temat rozkminiam wg tego, co widzę na zdjęciach.
Wtyczka F (w linku, który podałem masz oznaczenia wtyczek) - czyli ta:
Obrazek
czerwono-czarny (gruby) - rozrusznik. Łączysz do czerwono-czarnego grubego z wiązki silnika z cabrio. Jeżeli czerwono-czarny z cabrio jest w wiazce świateł, to możesz też wywalić całkiem ten kabel z wiazki corrado, a do rozrusznika podłączyć kabel z cabrio.

niebieski - wzbudzenie alternatora -jednocześnie odpowiada też za kontrolkę ładowania. Postępujesz podobnie jak w wyżej wymienionym przypadku. Jeżeli w cabrio w wiązce świateł występował ten przewód, to możesz wykorzystac przewód z cabrio, a ten z corado wywalić. Możesz też wywalić przewód niebieski z wiązki cabrio i w jego miejsce podłączyć ten niebieski z wiązki corrado.

brązowy - wywalasz;

czerwono-zielony - sprawdź, czy drugi koniec idzie do wyłącznika termiczno-czasowego. Jeżeli tak, podłączasz do pinu C18 w skrzynce bezpieczników cabrio.

czerwono-czarny - jest to zasilanie włacznika świateł cofania. Jeżeli w wiązce świateł cabrio masz kostkę do tego włącznika, to wywal ten przewód.

czarno - niebieski - sygnał z włącznika świateł cofania. Postąp j.w.

Czyli wtyczkę F mamy w 100% obcykaną.

Jedziemy dalej.
Wtyczka S - jest to wtyczka silnika wycieraczek - wywalasz w całości, także kable, kóre do niej idą i kostke od silniczka wycieraczek. W to miejsce wkłądasz kabelki i kostke od silnika wycieraczek z cabrio.

Wtyczka U1 i U2 - trutaj jest BARDZO dziwna sprawa. Wszystkie schematy jakie posiadam powiadają, że kable z tych kostek powinny iść do licznika. Możesz mi sprawdzic, gdzie np. idzie kabelek biało-czerwony z tej kostki:
Obrazek

Zostały nam jeszcze dwa pojedyncze kabelki:
- brązowy w czarnej izolacji - sprawdź, gdzie idzie. Prawodopobnie jest to od termostatu, który był założony na pokrywie zaworów, ale nie jestem pewien. Sprawdź i daj znać.
- niebiesko - biały - to samo - sprawdź, gdzie szedł, tzn. gdzie idzie jego drugi koniec.



rafalcabrio mk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw cze 24, 2010 01:18
Lokalizacja: uk

swap 1.8 16v kr z corka do mk1 cabrio pomocy

Post autor: rafalcabrio mk1 » pt sie 13, 2010 17:32

bialo czerwony skrzynia biegow
zielono czarny to jest czujnik ktory znajduje sie na glowicy po prawej stronie
zolto czerwony czujnik na glowicy przy wezu od wody
zolty jeden z czujnikow oleju
niebiesko czarny czujnik oleju drugi
to jest ta wtyczka ktora zakresliles czerwonym kolkiem
druga wtyczka
czerwono zolty komputer
czerwono bialy idzie do przewodow od wtrysku ktore znajduja sie na glowicy po pawej stronie
brazowy to co wyzej
brazowy gruby idzie do puszki z oznaczeniem 25 w kolku


z tego co pisalem z kolega wczoraj mowi ze wystarczy przelozyc sprzeglo i skrzynia bedzie pasowac do tego silnika a wiec chyba klopot mi odszedl :hmm:



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

swap 1.8 16v kr z corka do mk1 cabrio pomocy

Post autor: Lipek81 » ndz sie 15, 2010 15:08

Czyli problem skrzyni masz rozwiązany. Z tą elektryką to jakoś dziwnie jest, bo wg wszystkich schematów, gniazda U1 i U2 są od liczników, u ciebie jest inaczej. Patrzyłem nawet w schematy angielskiej wersji golfa i to samo - no w każdym razie to nie problem.

Jeżeli chodzi o kabelki:
Wtyczka U2 ( ta w kółku na zdjeciu):

- czerwono-biały - wywalasz;
- zielono-czarny - nie mam pojecia, zrób może fotkę, gdzie to idzie, jak wygląda ten czujnik;
- żółto-czerwony - czujnik temperatrury płynu chłodzącego - w wiązce silnika w cabrio też masz taki kabelek, połącz je razem;
- czarny- zobacz, gdzie idzie, bo nie wiem, gdzie to podłączyć;
- żółty - wywalasz;
- niebiesko-czarny - łączysz z niebiesko-czarnym z wiązki z cabrio.

Wtyczka U1:
- czerwono-żółty - sterowanie przekaźnikiem pompy paliwa. Potem opisze, co z tym zrobić;
- czerwono-biały - zrób zdjęcie elementu, do którego to idzie;
- brązowy - j.w.
Napisz jeszcze, gdzie idzie biało-brązowy z tej wtyczki, oraz biało-niebieski.
rafalcabrio mk1 pisze:brazowy gruby idzie do puszki z oznaczeniem 25 w kolku
- możesz zrobić zjęcie tej puszki?



rafalcabrio mk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw cze 24, 2010 01:18
Lokalizacja: uk

swap 1.8 16v kr z corka do mk1 cabrio pomocy

Post autor: rafalcabrio mk1 » ndz sie 15, 2010 16:28

w ciagu kilku dni postaram sie sprawdzic te kable bo troche mam zapieprz w pracy
co do silnika kr siedzi na swoim miejscu
wystapil maly problem z kopulka niema na nia miejsca blokuje ja serwo z pompa hamulcowa
nastepny problem musze kupic lape pod silnik bo mi sie zepsula
reszta jest ok wszystko pasuje chyba jak narazie
a no kolektor wydechowy trzeba inny :cool:



rafalcabrio mk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw cze 24, 2010 01:18
Lokalizacja: uk

swap 1.8 16v kr z corka do mk1 cabrio pomocy

Post autor: rafalcabrio mk1 » ndz sie 15, 2010 20:28

teraz tak czytam ja ci pokazywalem wiazke z corka :kac:
moze najprosciej bylo by zrobic tak ja odlacze wiazke z golfa i wtedy bedziemy laczyc co do jakiego??
nowy zakup
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

mysle bedzie pasowac z golfa mk1 :hehe:



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

swap 1.8 16v kr z corka do mk1 cabrio pomocy

Post autor: Lipek81 » pn sie 16, 2010 09:09

Powiem szczerze, że nie wiem, skąd wynikł problem z aparatem zapłonowym i pompą hamulcową- we wszystkich swapach, które widziałem nie było z tym problemu - ładnie się wszystko mieściło.

Co do kolektora - podobnie... Faktycznie, ta dwururka, która szła od kolektora już się nie mieściła, ale sam kolektor wchodził... Może ty ten silnik jakoś za bardzo z tyłu masz zamocowany?

Co do kabelków - wiem, ze pokazywałeś mi wiązkę z korka i wydaje mi się, że chyba jasno napisałem, który kabelek z wiązki z corka podłączyć do którego kabelka z wiązki z cabrio, a które kabelki z wiązki z corka wywalić. Jak czegoś dokładnie nie wiesz, to jeszcze pisz, co dokładnie mam wytłumaczyć.



rafalcabrio mk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw cze 24, 2010 01:18
Lokalizacja: uk

swap 1.8 16v kr z corka do mk1 cabrio pomocy

Post autor: rafalcabrio mk1 » pn sie 16, 2010 13:17

co do aparatu i pompy zobaczymy jak nowa poduszka pod silnik przyjdzie ale mozliwe ze ja cos zlee popatrzylem
w srode bede mial troche czasu to wezme wiazke z golfa wyjme i zaczne wiazac kable do kupy mysle ze w tym tygodniu odpalimy go bo juz za 2,5 tygodnia edition 38 i tam bym chcial pojechac golfina
jak co to bede pisal co i jak



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości