regeneracja pompy od wspomagania

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
agnesmarcin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pt maja 18, 2007 21:55
Lokalizacja: Głogów

regeneracja pompy od wspomagania

Post autor: agnesmarcin » pn sie 27, 2007 00:50

witam. niestety ale siadla mi pompa od wspomagania przy golfie 3 1.9tdi. a dokladnie lozysko sie rozsypalo. Obrazek
po malych potach wyciagnolem caly walek z rozsypanym lozyskiem i kolem Obrazek
problem tkwi w tym ze nie wiem jak wymienic lozysko poniewaz nie moge sie do niego dostac. czy wie ktos jak sciagnac mocowanie kola czy calosc sie wymienia. tzn. walek z lozyskiem i mocowaniem kola. Obrazek
jak sie wymienia te lozysko. i jak sie dostac od drugiej strony do srodka. poniewaz ja sie dostalem od kola po sciagnieciu zabezpieczenia od lozyska i wybicia calosci



arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: arturo » pn sie 27, 2007 20:59

Piastka do której przykręcone jest koło pasowe siedzi na osi NA WCISK. Przed wyjęciem całej osi trzeba wkręcić dłuższe śruby w otwory w piastce i po prostu ją wyciagnać podkładając uprzednio między śruby a obudowę pompy kawałek grubej blachy (żeby śruby nie uszkodziły obudowy podczas wyciagania piasty) łożysko wyjmujesz od strony koła pasowego. Też wymieniałem takie łożysko u kolegi w passacie (kosztowało 10 zł) i pompka jak nowa!!!
POWODZENIA w naprawie :okej:



woojas25
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 23:46
Lokalizacja: z libiąża

Post autor: woojas25 » pn sie 27, 2007 22:30

no ja też tak zrobilem ale zauwazylem ze mi kapie teraz z simieringa



Awatar użytkownika
korsarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt lis 25, 2005 22:02
Lokalizacja: Frampol
Kontakt:

Post autor: korsarz » pn sie 27, 2007 22:50

no mam ten sam problem w końcu zobaczę jak ktoś to robił. Jakie łożysko tam założyłeś oraz jaki simering????



Awatar użytkownika
agnesmarcin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pt maja 18, 2007 21:55
Lokalizacja: Głogów

Post autor: agnesmarcin » wt sie 28, 2007 14:30

jak łożysko to chyba takie same jak bylo. czyli wedlug numeru to takie: 6203RS



arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: arturo » wt sie 28, 2007 16:48

woojas25 pisze:no ja też tak zrobilem ale zauwazylem ze mi kapie teraz z simieringa
Można wyjąc spreżynkę z simmeringa, rozkręcić ją i uciąc 50mm, skręcic spowrotem i założyć na miejsce ale najlepiej wymienić go na nowy (ja nie wymieniałem bo był dobry)

[ Dodano: 28 Sie 2007 16:52 ]
korsarz pisze:Jakie łożysko tam założyłeś
Zmierzyłem suwmiarką (bo nie mogłem rozczytać napisów), kupiłem i założyłem, nie pamiętam jaki to numer był. Wiem że ma być zakryte z obu stron.



darkob
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 23, 2006 16:40
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: darkob » wt sie 28, 2007 18:39

Witam,a co może być powodem szybkiego wyrabiania się łożysk pompy wspomagania??? Ja oddałem swoją do regeneracji,gościu nie miał czasu naprawiać mojej więc dał mi drugą zregenerowaną i po miesiącu już słychać było bzyczenie przy skręcaniu kół więc pojechałem z reklamacją i oddałem mu tą pompe a on zwrócił mi moją orginalną naprawioną ale ta też po miesiącu zaczyna "bzyczeć" przy manewrowaniu .I teraz już nie wiem czy źle je naprawia czy może z układem kierowniczym jest coś nie tak....?



Awatar użytkownika
agnesmarcin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pt maja 18, 2007 21:55
Lokalizacja: Głogów

Post autor: agnesmarcin » wt sie 28, 2007 19:10

darkob pisze:Witam,a co może być powodem szybkiego wyrabiania się łożysk pompy wspomagania??? Ja oddałem swoją do regeneracji,gościu nie miał czasu naprawiać mojej więc dał mi drugą zregenerowaną i po miesiącu już słychać było bzyczenie przy skręcaniu kół więc pojechałem z reklamacją i oddałem mu tą pompe a on zwrócił mi moją orginalną naprawioną ale ta też po miesiącu zaczyna "bzyczeć" przy manewrowaniu .I teraz już nie wiem czy źle je naprawia czy może z układem kierowniczym jest coś nie tak....?
ja jak kupowalem lozysko to gosciu zaproponowal mi az 5 rodzajow. byla kwestia na jak dlugo ma wytrzymac. mozna bylo kupic za 15 zl wysoko obrotowe lozysko a zarazem za 3 zl polskie lozysko. tak wiec jak masz szerokie laki a lozysko gosciu ci zalozyl jakies za 3 zl to i byc moze zaraz sie rozklekotalo.



woojas25
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 23:46
Lokalizacja: z libiąża

Post autor: woojas25 » wt sie 28, 2007 21:32

za mocno pasek zapiety



darkob
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 23, 2006 16:40
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: darkob » wt sie 28, 2007 22:07

woojas25 pisze:za mocno pasek zapiety

Też tak pomyślałem i jak za drugim razem zakładałem pompe to założyłem pasek o kilka mm dłuższy od standartowego(pasek jest lekko napięty) i tak ja poprzednia po miesiącu zaczęła bzyczeć.Chyba tym razem sam spróbuje ją naprawić i zamontuje jakieś dobrej firmy łożysko bo nie wiadomo jakie jest teraz włożone....



arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: arturo » śr sie 29, 2007 15:40

Jak łożysko padnie to brzęczy cały czas i cieknie płyn
darkob pisze:po miesiącu zaczyna "bzyczeć" przy manewrowaniu
może płyn masz nie taki jak trzeba



Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: AndrzejP4 » śr sie 29, 2007 15:59

Witam!
Korzystając z tego tematu, chciałbym zapytać Was, czy normalne jest to, że kiedy skręcę koła na max, to słychać dosyć głośny pisk. Czy to pasek? Jeżeli tak, to czy powinienem go mocniej naciągnąć?



arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: arturo » śr sie 29, 2007 16:05

AndrzejP4 pisze:Czy to pasek?
Mozliwe!
AndrzejP4 pisze:Jeżeli tak, to czy powinienem go mocniej naciągnąć?
Jak jest dość luźny to możesz naciągnąć. Jak jest zużyty, popękany itp. to załóż nowy!



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

regeneracja pompy od wspomagania

Post autor: Mati44 » wt lis 02, 2010 11:12

Kolego agnesmarcin, jak udał ci się rozebrać te papę zdemontowałeś te tylną ściankę czy jakoś od przodu wyciąłeś ten wałek bo ja za nic nie mogę tej tylnej ścianki ściągnąć tam jest takie zabezpieczenie i ono ani drgnie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości