[mk4] Rozładowywuje się akumulator

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Adrian15437
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 10, 2017 22:39

[mk4] Rozładowywuje się akumulator

Post autor: Adrian15437 » ndz lip 28, 2024 13:54

Witam serdecznie.
Może podpowie ktoś coś w problemie jakim jest rozładowywujący się się akumulator, pobór prądu mierzony i jest 0,8 po ok 10 minutach spada do 0,3 mAh czyli w normie.Akumulator jest roczny był sprawdzany jak i ładowanie w normie.
Podłączony pod VAG pokazał błędy 928,912,913,930,931 - nieprawidłowe sygnały siłownik zamka centralnego lewy przód, przełącznik szyby, czy może być spowodowane to tymi rzeczami- winny był by moduł komfortu?
Problem w sumie pojawił się po tym jak musiałem wymienić sterownik wentylatorów(zimą zaliczony rów i się rozszczelnił) teraz nie chciał załączyć się wentylator od klimy, wymieniłem na używkę ale poprzednik miał zrobione coś takiego że żyła z pinu 4 była podłączona bezpośrednio do styku w sterowniku. Do przewodu z wiązki był dołożony kabelek który był wlutowany w środku sterownika, tak jakby przy wtyczce ten 4 pin ugnił i był pominięty a puszczony bezpośrednio w sterownik.
Zakładając inny sterownik(jest taki sam jak poprzednik ori) przywróciłem ten pin we wtyczce i jest teraz podłączone normalnie jak fabrycznie. Czy może tu jest problem?Chociaż wątpie dla mnie to wygląda że ten przewód ugnił przy wtyczce i ktoś zrobił obejście teraz przywróciłem fabryczne podłączenie.Może to po prostu zbieg okoliczności...
Czy jeszcze jakiś przekaźnik może się zawiesza? przez ok 2 miesiące rozładowało 3 razy akumulator.
Dzięki z góry za porady.



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 871
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

[mk4] Re: Rozładowywuje się akumulator

Post autor: Bednarus » pn lip 29, 2024 10:21

A ten pobór to nie jest czasem 0,3A (300mA)?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Rozładowywuje się akumulator

Post autor: wesol » czw sie 01, 2024 21:17

Pobór w ampera lub miliamperach a pojemność jest w amperogodzinach czyli Ah. Ustaw odpowiednio miernik i zmierz jaka jest uplywnosc.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości