czy immo może zatrzymać samochód podczas jazdy?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

danski88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt gru 16, 2016 00:21

czy immo może zatrzymać samochód podczas jazdy?

Post autor: danski88 » pt sty 26, 2018 14:01

Witam

w mojej trójce ostatnio zaczęły się problemy najprawdopodobniej z immobilizerem.
Auto normalnie lekko zapala a po sekundzie gaśnie, bez względu czy na wolnych obrotach czy przegazowany, zawsze gaśnie.
A po jakimś czasie (5 godzin, 15 minut, różnie) samochód zmienia zdanie i problemy mijają.

Jeśli jest to problem z immobilizerem to czy silnik może zgasnąć również w czasie jazdy?

Akurat jutro chcę gdzieś jechać i zastanawiam się czy jechać samochodem czy pociągiem. Siedzenie w samochodze na parkingu i czekanie aż zapali nie jest dla mnie problemem (w razie czego mam lawetę w ubezpieczeniu) ale nie chciałbym żeby silnik nagle mi zgasł na zakręcie.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

czy immo może zatrzymać samochód podczas jazdy?

Post autor: Garrison » ndz sty 28, 2018 12:16

Ni huhu. Ze względów bezpieczeństwa usterka immobilisera nie powinna gasić silnika w czasie jazdy.



danski88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt gru 16, 2016 00:21

Re: czy immo może zatrzymać samochód podczas jazdy?

Post autor: danski88 » pn sty 29, 2018 19:25

Garrison pisze:Ni huhu. Ze względów bezpieczeństwa usterka immobilisera nie powinna gasić silnika w czasie jazdy.
nie powinna, nawet jest taki przepis w UE że brak takiego radiowego bezprzewodowego kluczyka nie może zatrzymać uruchomionego samochodu

Garrison ale Ty wiesz że w golfie trójce tak jest czy tylko zgadujesz?

mogłem zrobić taki test żeby wyciągnąć pastylkę z kluczyka, położyć na kierownicy, odpalić a potem zobaczyć czy zgaśnie jak ją odsunę
ale wtedy o tym nie pomyślałem, a teraz samochód już jest u mechanika



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: czy immo może zatrzymać samochód podczas jazdy?

Post autor: Garrison » pn sty 29, 2018 23:17

danski88 pisze:
Garrison pisze:Ni huhu. Ze względów bezpieczeństwa usterka immobilisera nie powinna gasić silnika w czasie jazdy.
nie powinna, nawet jest taki przepis w UE że brak takiego radiowego bezprzewodowego kluczyka nie może zatrzymać uruchomionego samochodu

Garrison ale Ty wiesz że w golfie trójce tak jest czy tylko zgadujesz?

mogłem zrobić taki test żeby wyciągnąć pastylkę z kluczyka, położyć na kierownicy, odpalić a potem zobaczyć czy zgaśnie jak ją odsunę
ale wtedy o tym nie pomyślałem, a teraz samochód już jest u mechanika
Jakbym miał immo w trójce, która jest w rodzinie, to bym sprawdził. Obudziłeś we mnie wątpliwości :D



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

czy immo może zatrzymać samochód podczas jazdy?

Post autor: Mavrick » wt sty 30, 2018 08:44

Spokojnie mozesz jechac...nie zgasnie. Po zapaleniu auta mozesz wyrzucic kluczyk z immo przez okno i dalej bedziesz jechal. Malo tego nawet jak Ci zgasnie to jezeli b.szybko go odpalisz to pojedziesz dalej;). Zwroc uwage ze po zgaszeniu silnika (jakies 2-3 s) slychac takie ciche klik z okolicy deski rozdzielczej (jest to rozlaczenie przekaznika w module immo).



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

czy immo może zatrzymać samochód podczas jazdy?

Post autor: Klaudek » wt sty 30, 2018 22:56

Immo tylko przy odpalaniu działa, jak już odpali i nie zgaśnie to już masz immo z głowy :bajer:



danski88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt gru 16, 2016 00:21

czy immo może zatrzymać samochód podczas jazdy?

Post autor: danski88 » śr sty 31, 2018 19:08

ok dziękuję wszystkim za informacje



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości