światła przeciwmgielne przednie nie działają

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

LaVolpes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz sty 21, 2018 20:05
Lokalizacja: Września/wielkopolska

światła przeciwmgielne przednie nie działają

Post autor: LaVolpes » ndz sty 21, 2018 20:21

Witam wszystkich golfowiczów :)

Mam problem z światłami przeciwmgielnymi przednimi. Dodam, że mam je wbudowane w zderzak, tzn. 4 lampy mam, jedne zwykłe a drugie przeciwmgielne.
Otóż po kupnie auta światła nie świeciły, więc zabrałem się za kable, okazało się, że wtyczki były zaśniedziałe, wymieniłem je oraz bezpiecznik, który jest na kablu idącym od + aku do przekaźnika świateł obok akumulatora. Po tych poprawkach światełka świeciły przepięknie :bajer:

Jednak tydzień temu światła znowu zgasły, okazało się, że bezpiecznik, który jest na tym kablu od aku+ do przekaźnika jest stopiony oraz cała obudowa która łączy te kable.
Zamówiłem na allegro obudowę na bezpiecznik (kilka sztuk na zapas :P ). założyłem ją i włożyłem bezpiecznik. Jednak światła dalej nie świecą. Wymieniłem również żarówki na nowe, bo miałem na zapas, to też nie pomogło, wymieniłem też bezpiecznik od świateł, ten co jest pod kierownicą i też nic.
Dodam również, że przełącznik świateł świeci na pomarańczowo, tak jak zawsze, światła mijania i drogowe mam sprawne.
Czy to wina tego przekaźnika, hmmm 531? tego co jest koło akumulatora co idą kable do lamp, czy gdzieś kable dostały w dupkę jak ten bezpiecznik się spalił?

Proszę o pomoc i pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 136 gości