Brak połączenia z ECU. Co może być winne.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

koko887
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 15:40

Brak połączenia z ECU. Co może być winne.

Post autor: koko887 » czw cze 08, 2017 09:15

Witam serdecznie

Mój problem dotyczy Golfa III 1.9 TDI 1Z.

Ogólnie chodzi o to, że mam kabelek VAG za 20zł + VAG COM 409, VCDS oraz Polski VAG i do niedawna działało wszystko OK. Można było połączyć się z silnikiem, poduszkami i immobiliserem.

Niestety niedawno pojawił się problem, że nie można połączyć się ani z silnikiem ani z immobiliserem. MOŻNA za to połączyć się z poduszkami.

I teraz nie wiem o co może chodzić. Program jest napewno OK. Sprawdzany na różnych kompach (zresztą z poduszkami się łączy więc to chyba nie wina komputera i programu). Jeden komp mam z windowsem XP i jest on praktycznie tylko od tego, żeby połączyć się z golfem, więc podejrzewam, że ustawienia są OK (skoro wcześniej działało bez zarzutu a nic nie było zmieniane).


Z tego co mogłem zrobić, to wyjąłem puszkę immobilisera i przeczyściłem wszystkie styki, to samo zrobiłem z ECU, niestety bez rezultatu.


Poniżej zmierzone napięcia (względem masy) z poszczególnych pinów złącza OBD II. I teraz oznaczenia: BZ - bez zapłonu, Z - zapłon (włączony silnik).

PIN 7 (K): BZ: 0V | Z: 10,9V

PIN 15 (L): BZ: 0V | Z: 0V

PIN 16 (V): BZ: 12V | Z: 14,5V


Dodam jeszcze, że wcześniej kiedy połączenie działało, to w czasie kiedy łączył się z jakimś modułem, to było słychać jakby zza licznika takie "tyknięcia" jakby jakiś przekaźnik chodził. Teraz tego nie słychać.


Czy jest możliwe, że uszkodzeniu uległ ECU?

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości