Siłownik klapa bagażnika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Keneda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: czw sie 27, 2015 13:33

Siłownik klapa bagażnika

Post autor: Keneda » pn kwie 10, 2017 19:27

Witam.

Bagażnik z centralnego raz się otwiera, a raz nie, postanowiłem rozebrać czarny plastik z bagażnika, aby wziąć numery siłownika, bo sądziłem, że już się wyczerpał. W tym czasie pomyślałem, że wepnę żarówkę zamiast siłownika we wtyczkę i okazało się, że działa tak samo jak siłownik - raz się pali, a raz nie. Więc jak dobrze myślę - wina modułu komfortu, jeszcze się tam nie dobierałem. Możliwe, że wilgoć albo walnięty moduł komfortu i do wymiany czy coś jeszcze innego?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Siłownik klapa bagażnika

Post autor: Qto » pn kwie 10, 2017 19:50

Jak chcesz wymienić komfort...to rozumiem że kable sprawdziłeś :chytry: zwłaszcza te w prawej przelotce pomiędzy klapą a autem



Awatar użytkownika
Keneda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: czw sie 27, 2015 13:33

Siłownik klapa bagażnika

Post autor: Keneda » pn kwie 10, 2017 21:00

Te w przelotach sprawdziłem przed ściągnięciem tapicerki :D wszystko w jak najlepszym w porządku



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Siłownik klapa bagażnika

Post autor: Qto » pn kwie 10, 2017 21:16

Możesz jeszcze jedno zrobić...sprawdzić czy sygnał wychodzi z komfortu.
Najpierw miernikiem...jeśli na kilkadziesiąt prób wszystkie będą ok to...ja bym pociągnął kabelki prosto z komfortu - tymczasowo, dla testu...ewentualnie siłownik wytargać z klapy i podłączyć go na krótkich kabelkach pod komfort, ale dając kable przez całe auto mógłbyś sobie na spokojnie jakiś czas potestować.

W komforcie raczej nie ma się co zepsuć (dla sedana i varianta jest przekaźnik do klapy...w nowszych jest w komforcie...w starszych w skrzynce przekaźników)...może zimne luty?



Awatar użytkownika
Keneda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: czw sie 27, 2015 13:33

Siłownik klapa bagażnika

Post autor: Keneda » pn kwie 10, 2017 21:31

Ok, sprawdzę jeszcze przy samym komforcie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości