wymiana / naprawa zamków w drzwiach

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Fake
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob paź 12, 2013 16:51

wymiana / naprawa zamków w drzwiach

Post autor: Fake » czw lut 16, 2017 17:02

Witam

1. Mam problemy z 3 zamkami w drzwiach.

1) Przód od strony kierowcy - działa, ale ciężko się przekręca, prawdopodobnie uszkodziłem go zimą gdy mi zamarzł i próbowałem dostać się do środka (nie mam pilota niestety). Nie otwiera też za każdym wszystkich drzwi.

2) Przód od strony pasażera - na klucz otwiera się bez problemu, nie zawsze się otwiera gdy otwieram za pomocą klucza drzwi od strony kierowcy

3) Tył od strony kierowcy - ten działa bez problemu, za każdym razem

4) Tył od strony pasażera - przestał się otwierać całkiem. Jeszcze w okolicach grudnia działał w kratkę, od jakiegoś miesiąca kompletnie przestał reagować.

Czytałem na forum o mikroswitchach, zimnych lutach, jak sądzicie panowie, czy te objawy o których piszę to mogą być właśnie te przyczyny?


Pytanie nr 2: czy jest ktoś w małopolsce / trójmieście i okoliach kto umiałby to naprawić? Elektryka to zupelnie nie moja bajka


Pytanie nr 3: wiem że zamienniki są do bani, więc zacząłem się rozglądać za używanymi zamkami. Jak się ma kwestia klucza do zamku. Może pytanie głupie, ale przy ofertach zamków nie ma ani słowa o kluczykach, więc czy klucz z mojego samochodu ma prawo działać w innym zamku?


Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

wymiana / naprawa zamków w drzwiach

Post autor: Qto » czw lut 16, 2017 17:24

zajrzyj do faq, sa dwa tematy o zamkach... zamek nie ma nic wspólnego z kluczykiem...
po naprawie zamków wg porad...te przednie wrócą do życia a tylny niekoniecznie.
fachowca szukaj na grupie regionalnej



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 66 gości