Passat B5 Elektryczne szyby i centralny zamek zwariowały

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gostas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 16, 2012 21:24

Passat B5 Elektryczne szyby i centralny zamek zwariowały

Post autor: Gostas » śr lut 15, 2017 10:35

Witajcie znajomy kupił Passata b5 w którym jest problem z szybami elektrycznymi. Mianowicie nie działają, lecz kiedy odłączymy akumulator i podłączymy ponownie, szyby zadziałają na jakieś 10 minut i po tym czasie znów przestaną reagować. Do modułu komfortu jeszcze nie zaglądałem, ale domyślam się że w tym przypadku wina leży po jego stronie, miał ktoś z was taki przypadek? i potrafiłby coś doradzić?
Druga sprawa to niedziałający centralny zamek, od czasu do czasu zadziała siłownik jedynie w klapie bagażnika z pilota po którego naciśnięciu słychać cykanie w okolicach nóg pasażera po prawej stronie, muszę posprawdzać przelotki w drzwiach, poza tym centralny jest martwy. W przypadku gdy kable w przelotkach będą okej, czy te obydwie przyczyny również są spowodowane jakimś problemem z modułem komfortu ?
Miał ktoś podobny problem? Co jeszcze warto sprawdzić? Bezpieczniki okej.
Pozdrawiam Gostas

@edit Moduł komfortu suchy oraz wewnątrz wygląda na pierwszy rzut oka że nie był zalany, załączam zdjęcia ----> " onclick="window.open(this.href);return false;
Jedno co mi przychodzi na myśl to że auto było anglikiem? moduł był po stronie pasażera, a nie kierowcy
Dlatego też przychodzi mi do głowy to że może być też po prostu bałagan w samej instalacji. Męczy mnie fakt jedynie dlaczego szyby po odłączeniu zasilania, czy odłączeniu i podłączeniu modułu, działają jakiś czas ok 10 minut a potem tak jakby ucinało im dopływ prądu.
Czy szyby powinny działać bez samego modułu ?
Ostatnio zmieniony czw lut 16, 2017 22:18 przez Gostas, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zasilanie Elektrycznych szyb i centralny zamek

Post autor: grg474 » śr lut 15, 2017 20:12

brak zasilania po stacyjce - dlatego działają tylko w trybie awaryjnym przez 10 minut
ponieważ nie napisałeś jaki to nr komfortu to ciężko ci pomóc


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Gostas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 16, 2012 21:24

Re: Zasilanie Elektrycznych szyb i centralny zamek

Post autor: Gostas » czw lut 16, 2017 03:05

Oj przepraszam moja wina, umknęła mi ta ważna informacja, jego oznaczenie to 1J0 959 799 N

@edit próbowałem połączyć się z modułem komfortu VAG COMem, VCDSem i Polskim Vagiem, brak, błąd połączenia :(, natomiast z innymi modułami się łączy jak silnik czy klimatyzacja, choć też nie jestem pewny czy to problem po stronie modułu czy coś z moim kablem bo dysponuje tylko KKLem od Viakena.
Dodam też że sam moduł wydaje z siebie co chwila podejrzane dźwięki tykania niczym głośny sekundnik zegara, nie wiem czy to przekaźniki, ale trwa to nawet do 5 sekund.



Gostas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 16, 2012 21:24

Zasilanie Elektrycznych szyb i centralny zamek

Post autor: Gostas » czw lut 16, 2017 22:17

Na chwile obecną wszystko zwariowało, zaczął nagle działać centralny zamek ale tylko z pilota, tzn dokładnie raz po raz działa ale gdy zamknie zamki to natychmiast się otworzą.
Najgorsze że otwierałem tylną klapę kluczykiem i otworzyło się okno kierowcy do samego końca, zamknąć się już nie chce, tak jak wcześniej szyby działały po odłączeniu prądu i podłączeniu tak teraz już nie reagują na taki zabieg, kombinowałem, odpinałem moduł, akumulator i nic, zostałem z otwartą szybą kierowcy. Możliwe że jutro lub w przyszłym tygodniu ogarne na testy inny moduł komfortu, bo już nie mam koncepcji na to...
Może ktoś ma z was jakiś patent na zamknięcie szyby?



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Passat B5 Elektryczne szyby i centralny zamek zwariowały

Post autor: Aligator30 » pt lut 17, 2017 11:17

Gostas, przekręć klucz w zamku kierowcy na zamykanie i przytrzym chwile (modul powinien okna pozamykac



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości