VW Caddy 2011 Nie działa zamek klapy, nawiew, spryskiwacz.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

beshop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 29, 2013 09:26
Lokalizacja: Mikołów

VW Caddy 2011 Nie działa zamek klapy, nawiew, spryskiwacz.

Post autor: beshop » pn lut 13, 2017 08:41

Witajcie,
w VW Caddy z dnia na dzień przestał dmuchać nawiew, spryskiwacz nie działa (nie słychać pompki), tylna wycieraczka, oraz zamek klapy.
Nawiew działa jak mu się podoba - raz działa, po chwili się wyłącza i później znów działa. Pierwsza myśl - filtry; wymieniłem i dalej nic.
Co do spryskiwaczy - nie słychać pompki. Tylna wycieraczka też nie daje oznak życia. Największą bolączką dostawczaka jest zamek tylnej klapy, który jest elektryczny i trzeba ją otwierać od wewnątrz :banghead:

Bezpieczniki całe (wewnątrz jak przy aku), aku podładowany, przewody w harmonijkach (gumach, peszlach jak zwał tak zwał) na klapie też całe (oświetlenie rejki działa).

Ktoś miał podobne objawy? W necie są info na temat braku drugiego biegu, że jest to przekaźnik itp, ale to odnosiło się do starszych modeli i nie łączyło się z brakiem pozostałych funkcji. Póki co nie miałem możliwości podjechać na komputer:(



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

VW Caddy 2011 Nie działa zamek klapy, nawiew, spryskiwacz.

Post autor: grg474 » śr lut 15, 2017 21:10

beshop pisze:Nawiew działa jak mu się podoba - raz działa, po chwili się wyłącza i później znów działa.
w wentylatorze jest przykręcony do niego jeż - który odcina zasilanie dla wentylatora jak nie jest chłodzony lub jest uszkodzony.
spryskiwacz - sprawdź bezpiecznik 50 - 20A - wiem, że sprawdzałeś - podmień


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

beshop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 29, 2013 09:26
Lokalizacja: Mikołów

Re: VW Caddy 2011 Nie działa zamek klapy, nawiew, spryskiwac

Post autor: beshop » ndz lut 19, 2017 23:59

grg474 pisze:spryskiwacz - sprawdź bezpiecznik 50 - 20A - wiem, że sprawdzałeś - podmień
Zadziałało! Spryski odpaliły, wycieraczka na tylnej klapie i zamek działają! :pub:

Co do dmuchawy - wyciągnąłem dmuchawę, "jeża", włożyłem z powrotem i trybi oO. Zobaczymy na jak długo:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości