Problem z dołożonym MFA - szalejące wycieraczki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DanielGP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz cze 12, 2016 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Problem z dołożonym MFA - szalejące wycieraczki

Post autor: DanielGP » ndz sty 22, 2017 22:38

Witam. Wczoraj dokończyłem u siebie montaż MFA. Standardowo poprowadzenie 4 kabli z kostki 6 pinowej do licznika. Pin nr.3 czyli masa został poprowadzony do śrubki z kabelkiem zaraz obok stacyjki (widoczne na zdjęciu, brązowy kabel). Problem polega na tym, że szaleją mi wycieraczki. Komputer wszystko ładnie się przełączał, natomiast wycieraczki cały czas pracują tak samo jak spryskiwacz tylnej wycieraczki.

Założyłem manetkę z Passata oraz na wzór jej kostki wypiąłem dwa kable widoczne na foto. Uznałem, że skoro pozbywam się tylnej wycieraczki to taka manetka może zostać.

Czy to wina tej masy że tak się dzieje ? Dzisiaj zamontowałem starą manetkę oraz wpiąłem kabelki w kostce na swoje miejsca (przynajmniej tak jak pamiętam) i dalej jest ten sam problem.

Dodam, że manetka taka jak powinna być czyli z golfa już do mnie wędruje. ObrazekObrazekObrazek


Canyon Red Pearl LC3K | Long Beach 17'

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z dołożonym MFA - szalejące wycieraczki

Post autor: grg474 » pn sty 23, 2017 22:27

wypiąłeś piny i pomimo włożenia starej manetki nadal nie działa... nadal nie znasz przyczyny? :bajer: Sprawdź czy wpiąłeś je do końca.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
DanielGP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz cze 12, 2016 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Problem z dołożonym MFA - szalejące wycieraczki

Post autor: DanielGP » pn sty 23, 2017 23:35

Chyba aż taki głupi nie jestem, aby nie wpiąć pinów do końca :rotfl: Chyba mam przyczynę którą jest wspomniana masa przy stacyjce. Kabel z 3 Pinu kostki 6 pinowej powinien łapać masę w pinie 7 kostki niebieskiej od licznika ;) Prawdopodobnie przez niego przełącznik nie łapie masy i wariuje wszystko :)


Canyon Red Pearl LC3K | Long Beach 17'

Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Problem z dołożonym MFA - szalejące wycieraczki

Post autor: Aligator30 » wt sty 24, 2017 06:26

DanielGP, masę miej wpięta na srubce masowej bo ja miałem spiecie na guzikach manetki i wykopciło mi sciezke masową w 2 licznikach



Awatar użytkownika
DanielGP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz cze 12, 2016 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Problem z dołożonym MFA - szalejące wycieraczki

Post autor: DanielGP » wt sty 24, 2017 18:29

Tyle, ze u mnie masa w tym miejscu nie przechodzi ponieważ z tego co wywnioskowałem to ucieka ona przez co wycieraczki są bezwładne.


Canyon Red Pearl LC3K | Long Beach 17'

Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Problem z dołożonym MFA - szalejące wycieraczki

Post autor: Aligator30 » wt sty 24, 2017 22:01

DanielGP, jak nie przechodzi masa jest na całej karoseri (przeczysc styki na konektorkach oczkowych



Awatar użytkownika
DanielGP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz cze 12, 2016 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Problem z dołożonym MFA - szalejące wycieraczki

Post autor: DanielGP » śr sty 25, 2017 00:41

Tyle, ze wszystko sprawnie działało póki nie zacząłem montażu tego MFA, no i oczywiscie nie dalem tam masy. Jutro pewnie będę kombinowal, może znajdę inne miejsce :)


Canyon Red Pearl LC3K | Long Beach 17'

Awatar użytkownika
DanielGP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz cze 12, 2016 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Problem z dołożonym MFA - szalejące wycieraczki

Post autor: DanielGP » pt sty 27, 2017 14:06

Informacja dla potomnych. Winny okazał się kabel masowy. Przewód nr. 3 z kostki 6 pin poprowadzilem do metalowej belki widocznej zaraz za licznikiem. Wszystko ładnie działa wraz z prawidłowa manetka z końcówka numeru "H" ;)

Temat raczej do zamknięcia


Canyon Red Pearl LC3K | Long Beach 17'

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości