Czujnik parkowania

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Niusiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz paź 11, 2015 12:50

Czujnik parkowania

Post autor: Niusiek » czw gru 22, 2016 14:55

Panowie, proszę o informację, nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Otóż mam awarie czujnika prawego przedniego w moim Golfie VI, według Vin i serwisu mam czujnik: 1 S0 919 275C, pytanie jak zdemontować taki czujnik i czy czujnik z Allegro, o symbolu 1S0 919 275 ( bez literki C) będzie odpowiedni? Z góry dzięki za odpowiedź



Awatar użytkownika
luki_s3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn lip 09, 2007 16:58
Lokalizacja: WU

Czujnik parkowania

Post autor: luki_s3 » pt gru 23, 2016 17:42

Niusiek bez najmniejszego problemu go zdemontujesz.
Po prostu wepchnij go do środka a od wewnątrz na czucie wypinasz z wtyczki.
Temat przerabiałem w zeszłym tygodniu.

Przy wsadzaniu nowego czujnika uważaj żeby nie podwinęła się gumowa uszczelka tego czujnika. Jak będziesz go mieć fizycznie w rękach będziesz wiedzieć o czym mówię.

A czujnik jak sprawny to będzie ok.


kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam GTI R i inne mocne sztuki ;)

2016 AUDI RS6 EXHAUST SOUND

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Czujnik parkowania

Post autor: grg474 » pt gru 23, 2016 18:48

luki_s3 pisze:Po prostu wepchnij go do środka a od wewnątrz na czucie wypinasz z wtyczki.
no akurat tak tego nie rób. Po przeciwnej stronie - czyli tam gdzie jest czujnik - podstawa jest zgrzewami przymocowana do zderzaka. Podstawa ma 2 zapinki trzymające czujnik (gdyby ich nie było, to czujnik by po prostu wysunął się na dołkach). Sam widziałem wyrwaną podstawę czujnika, jak ktoś pchał czujnik na siłę

zerknij na drugą fotkę


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Niusiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz paź 11, 2015 12:50

Czujnik parkowania

Post autor: Niusiek » ndz gru 25, 2016 13:38

Ok, dzięki za informację, czujnik mam zgodny z oryginałem, teraz kwestia dostępu do kanału i wymiany ;)



Awatar użytkownika
luki_s3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn lip 09, 2007 16:58
Lokalizacja: WU

Re: Czujnik parkowania

Post autor: luki_s3 » pn gru 26, 2016 10:51

grg474 pisze:
luki_s3 pisze:Po prostu wepchnij go do środka a od wewnątrz na czucie wypinasz z wtyczki.
no akurat tak tego nie rób. Po przeciwnej stronie - czyli tam gdzie jest czujnik - podstawa jest zgrzewami przymocowana do zderzaka. Podstawa ma 2 zapinki trzymające czujnik (gdyby ich nie było, to czujnik by po prostu wysunął się na dołkach). Sam widziałem wyrwaną podstawę czujnika, jak ktoś pchał czujnik na siłę
no widzisz... jedną rękę wsuwasz pod zderzak i łapiesz PDC od 'tyłu' a od frontu drugą ręką wepchniesz bez najmniejszego problemu PDC - wiadomo wszystko z czuciem ale no sorry jakim to trzeba być idiotą żeby wyrwać mocowanie PDC...

pracy będzie max 3 minuty na jeden PDC (tak ze zderzakiem na samochodzie...)
grg474 proszę nie wprowadzaj kolegi Niusiek w błąd tym zdjęciem z G5 bo G6 ma mocowanie PDC przyklejane na mega mocnej piankowej taśmie a po drugie samo mocowanie PDC ma dużo większą powierzchnię którą wklejasz w zderzak

wiem bo temat przerabiałem w G6 i G6 GTD /dwa różne bumpery/


kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam GTI R i inne mocne sztuki ;)

2016 AUDI RS6 EXHAUST SOUND

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Czujnik parkowania

Post autor: grg474 » pn gru 26, 2016 13:54

luki_s3 pisze:wiadomo wszystko z czuciem ale no sorry jakim to trzeba być idiotą żeby wyrwać mocowanie PDC...
luki_s3, uwierz - ludzie biorą porady dosłownie - wepchnij - znaczy że ma pchać :bigok: Jak napiszesz - jedną ręką pchasz a drugą z drugiej strony zderzaka zabezpieczasz mocowanie - to wtedy tak zrobią.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości