Passat B4 1.8 ABS skaczące i zawieszające się obroty

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lysyfm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw paź 25, 2012 17:49

Passat B4 1.8 ABS skaczące i zawieszające się obroty

Post autor: lysyfm » pn lis 28, 2016 23:58

Witam. Mam problem z passatem B4 1.8 ABS LPG landi renzo. Mianowicie: samochód śmigał bez żadnych problemów. Po pewnym czasie zaczęły mi się zawieszać podczas jazdy obroty w okolicach 2000-3000. Przy przyspieszaniu nie występowało to zjawisko natomiast podczas stabilizowania obrotów na 4 lub 5 biegu. Musiałem go przydusić na hamulcu aby obroty spadły. Potem zaczęły już skakać na jałowym i zimny po odpaleniu potrafił wskoczyć na 2200 obr nie ważne czy na benzynie czy lpg, po przygazowaniu sspadały do normy. Zacząłem od czyszczenia przepustnicy, wymiany podstawy na nową, wymiany uszczelek miksera - monowtrysku, wężyków podciśnienia i poprawnego podłączenia, wymiany filterka lpg z oringami. Dalej bez efektu. Wymieniłem silnik krokowy na nowy z GETZa, przeprowadziłem adaptację włącznie z odłączaniem klemy i pozostawianiem na benzynie do włączenia wentylatora. Podmieniłem też TPS na działający od znajomego z auta, dalej to samo. Czujnik temperatury cieczy na vagu pokazuje praktycznie to samo co termometr włożony do zbiornika wyrównawczego, jednak po jego odpięciu podskakują obroty i zagrzanego bardzo ciężko odpalić. Mam pytanie: co to może być, czujnik temperatury cieczy jest jakoś uwalony, krokowiec oszukuje, czy może centralka od lpg wprowadza jakieś mecyje. Ręce opadają



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości