Podmianka licznika z 1/2 fis na full fis

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Altair108
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 04, 2016 20:49

Podmianka licznika z 1/2 fis na full fis

Post autor: Altair108 » ndz paź 02, 2016 15:26

Witam forumowiczów!

Mam taki mały problem odnośnie z licznikiem. Ze względu na to, że stary licznik nie chciał w ogóle się łączyć z komputerem oraz wskazówka poziomu paliwa pokazywała co chciała postanowiłem wymienić licznik na inny.

Stary licznik był z 1/2fis a jego numer to: 1J5920 925C VDO, V09
Znalałem licznik na alledrogo i zakupiłem full fis : 1J5920 926AX VDO V11

I teraz kilka pytań: Jak zakodować immo w tym liczniku, wiem, że stary był IMMO2 a nowy jest IMMO3, jednak czytałem, że da się coś z tym zrobić, tylko nie wiem jak się za to zabrać. Póki co znajomy elektronik wyłączył mi immo i cały czas się mruga, ale auto zapala i jeździ. Druga sprawa, na starym liczniku świecił się ABS, wiem, że to wina pompy (prawdopodobnie zimne luty na złączu), jednak po zamianie licznika ta kontrolka się nie świeci, ale abs nie działa, po podpięciu do kompa pokazało ten sam błąd co był. Po przekręceniu kluczyka takowa kontrolka też się nie świeci, więc co może być problemem? Brak kontrolki, czy inne piny na złączach do zegara?

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły z tym licznikiem proszę o wypowiedź.
Pozdrawiam.



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Podmianka licznika z 1/2 fis na full fis

Post autor: Aligator30 » pt paź 07, 2016 22:45

Altair108 , zgrac wsad nowego licznika odczytac jego pin vagiem zrobic adaptacje do sterownika i wyl zaplon na minute , zalogowac sie pinem nowego licznika i zakodowac klucze
vagiem zrobisz Output test i sprawdzisz czy swiecą wszystkie kontrolki,chcac zakodowac klucze musisz miec właczone immo



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości