Jaki nr części?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Emil81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 10:48

Jaki nr części?

Post autor: Emil81 » sob wrz 24, 2016 16:32

Witam wszystkich Forumowiczów

Jestem tutaj pierwszy raz, ponieważ właśnie co nabyłem golfa mk5 i niestety mam kłopot z którym nie mogę sobie sam poradzić.

Zacznę może od tego, że samochód przy oglądaniu był w trakcie wymiany silnika podnoszenia szyby, która podobno nie działała. W związku z tym, że część miała dotrzeć dwa dni później, a było to stosunkowo niedaleko, zgodziłem się na dokończenie naprawy, po czym zakupiłem auto. Nie wiem jak to się stało, ale sprawdziłem działanie szyby jedynie za pomocą włączników od strony kierowcy. Co się później okazało sterowanie szyby od strony pasażera w ogóle nie działa, a co gorsza centralny zamek nie zamyka prawych drzwi.

Odstawiłem samochód do elektryka, który stwierdził, że musi być zepsuty moduł, który znajduje się wraz z silniczkiem podnoszenia szyby i który odpowiada również za zamykanie samochodu.
Zamówiłem więc moduł zgodny z oznaczeniem, które było na tym zdemontowanym (1K0959792G), ale po zamontowaniu okazało się, że nadal nie zamyka, szyba chodzi odwrotnie i przestał włączać się kierunkowskaz w lusterku :-(
Pomyślałem sobie, że poprzedni właściciel mógł zamontować zły w związku z tym nie ma się co sugerować tym oznaczeniem.

Udałem się więc do salonu VW by uzyskać nr części po VIN (WVWZZZ1KZ7W215524) i otrzymałem następujący numer OEM (5K0959702AZ10), dla którego nie mogę znaleźć żadnej części, a przecież to tak bardzo popularny model.

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

Z góry dziękuję.
Emil



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Jaki nr części?

Post autor: grg474 » sob wrz 24, 2016 18:34

silniczek
Emil81 pisze:5K0959702A
kod wyposażenia
Emil81 pisze:Z10
jak masz czas to zdejmij tapicerkę drzwi kierowcy i zrób fotkę numerów na silniczku i na sterowniku silniczka


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

TOMI84
TDIESEL POWER
TDIESEL POWER
Posty: 28
Rejestracja: śr lip 04, 2007 06:56
Lokalizacja: zadupie

Re: Jaki nr części?

Post autor: TOMI84 » ndz paź 02, 2016 20:47

Proste. Kupiłeś sterownik od innego auta niż golf np seat a tam w lusterkach nie było migacza. Kwestia zakodowane vcds . Odnośnie podnoszenia i opuszczania to i regulują c po stronie kierowcy i pasażera tak samo działa ? A jak domykanie z pilota ?
Odnośnie centralnego to napewno wali błędem które drzwi są uszkodzone ale obstawiam ze kierowcy były walone i stad te dwie usterki .

Co do nr części to sprawdź sobie vcds jaki masz w lewych drzwiach i kup z tej seri co powinieneś bo niby był założony gen 2 a ten co podałeś jest z mk6 GEN3

W ogóle wkurza jak ktoś pyta a nawet autoskanu auta nie posiada.


tberent > tomi84

grotof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:33
Lokalizacja: dolnośląskie

Jaki nr części?

Post autor: grotof » pn paź 03, 2016 09:45

Mała uwaga: odnośnie odpowiedzi /grg 474/ w MK5 dostęp do podnośnika szyby jest od strony poszycia drzwi, tj. zewnętrznej "blachy" którą należy odkręcić. Tapicerki od strony wewnętrznej nie trzeba demontować.
p.s. Rzeczywiście skan diagnostyczny może wiele wyjaśnić.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości