Wymiana licznika na taki sam model - potrzebne kodowanie ?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

carlsson13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 23, 2016 20:59
Lokalizacja: śląskie
Auto: Golf 4 AGR 1998r
Silnik: AGR

Wymiana licznika na taki sam model - potrzebne kodowanie ?

Post autor: carlsson13 » pt wrz 23, 2016 21:15

Witam, w moim obecnym liczniku umarły wskazówki poziomu paliwa oraz temp. cieczy chłodzącej, w ogóle się nie podnoszą - cały czas świeci się również rezerwa paliwa pomimo iż jest ponad 1/2 zbiornika. Prędkość obroty i podświetlanie jest ok.

Obecnie posiadam licznik 1J0919860B - znalazłem dokładnie taki sam z identycznym oznaczeniem i z tego samego roku produkcji (98r) i teraz pytanie, czy po założeniu nowych zegarów muszę coś kodować VAGiem czy wszystko ruszy bez kodowania po wpięciu kostek ?

Drugie pytanie czy ktoś ma może jakiś pomysł na naprawę obecnych zegarów ?



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Wymiana licznika na taki sam model - potrzebne kodowanie ?

Post autor: Aligator30 » pt wrz 23, 2016 22:15

carlsson13, spróbuj podociskac kabelki do konektorkow odpowiedzialnych za poziom paliwa i od czujnika temp (w zielonej i niebieskiej wtyczce licznika )
http://www.vwgolf.pl/porady/passat-b5-1 ... -licznika/" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wymiana licznika na taki sam model - potrzebne kodowanie ?

Post autor: Qto » sob wrz 24, 2016 00:04

kluczyki będzie trzeba zakodować po zmianie licznika...a w obecnym może być uszkodzony stabilizator napięcia. mam gdzieś szafę z identyczną usterką ale nigdy nie chciało mi się do tego zaglądać :los2:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości