[mk4] Każdy kluczyk otwiera drzwi i okna...

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

goferpanda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lip 23, 2016 17:32

[mk4] Każdy kluczyk otwiera drzwi i okna...

Post autor: goferpanda » sob lip 23, 2016 17:41

Witam.
Dzisiaj w nocy mieliśmy włam do auta, zakosili radio i rozwalili elektrykę. Weszli przez drzwi pasażera. Samochód otwiera się i zamyka z pilota bez problemu, ale klucz "od domu" wsadzony w magiczną dziurkę w drzwi pasażera, otwiera samochód i.. wszystkie okna...
Jako kompletny laik, please help me. Mamy sobotę wieczór, nikt nie chce mi pomóc. Nie mam też zielonego pojęcia czego szukać, co wymienić, Google też niezbyt pomocne...



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

[mk4] Każdy kluczyk otwiera drzwi i okna...

Post autor: ROBAL_26 » sob lip 23, 2016 21:46

goferpanda, zamki z przodu (nie koniecznie we wszystkich autach grupy VW) są przystosowane pod wkładki zamka , w te białe kółeczko z nacięciem wchodzi właśnie listek od wkładki ,jeśli ktoś wyrwie wkładkę to może właśnie otworzyć auto zwykłym śrubokrętem płaskim , nie wiem bo nie piszesz czy miałeś wkładki w obu drzwiach czy tylko kierowcy oraz jak się włamali to co uszkodzili .ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

goferpanda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lip 23, 2016 17:32

[mk4] Każdy kluczyk otwiera drzwi i okna...

Post autor: goferpanda » ndz lip 24, 2016 20:16

Okej. Wygooglałam co mi tu napisałeś i tak: wkładki zamków (kierowca i pasażer) wychodzą razem z kluczem.. po tym następuje otwarcie wszystkich okien. I jak otwierającymi się oknami już sie dowiedziałam (funkcja przewiewu po przekręceniu i przytrzymaniu kluczyka w "dziuce"), to mam rozkminę co do tych wkładek.
Znalazłam na allegro jakieś magiczne zrób to sam, zestawy naprawcze, teraz pytanie czy to tylko takie 4 elementy do wymiany czy raczej zainwestować w cały zamek do drzwi?

I jeszcze jedna sprawa: mam lekki sen, jakby mi samochód wył pod oknem to bym się obudziła.. alarm miał szanse wyć jak oni się do tych wkładek pakowali? Coś słyszałam, że mają 3sekundy zanim sie rozwyje?

Dzięki za opowiedzi.



Awatar użytkownika
krissMK4
TDI - The Devil Inside
TDI - The Devil Inside
Posty: 664
Rejestracja: pt cze 24, 2011 15:29
Lokalizacja: Lipsko

[mk4] Każdy kluczyk otwiera drzwi i okna...

Post autor: krissMK4 » pn lip 25, 2016 18:50

kup używane wkładki , są firmy które ci dopasują zapadki by pasował twój kluczyk i po problemie :)

Ja tak miałem z zamkiem od klapy okazało się że klapa była wymieniana z zamkiem i nie pasował kluczyk, facet dopasował zapadki i jest git , kosztowało mnie to 30zł


Obrazek

Znajdź przyczynę, rozwiąż problem
Bo inaczej za daleko nie pojedziesz już tym golfem ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości