Problem Siłownik / silniczek klapy golf iv kombi (variant)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Problem Siłownik / silniczek klapy golf iv kombi (variant)

Post autor: Jaras » śr cze 01, 2016 23:06

Witam :bigok:
Mam problem ze swoim golfem, a mianowicie posiadam MK4 kombi w którym to szwankuje zamek tylnej klapy, a mianowicie, spalił mi się silniczek w siłowniku który otwiera dźwignię zamka w klapie. Zakupiłem drugi na allegro z demontażu i po założeniu okazało się że silniczek dostaje czasem napięcie na kilka sekund 2-3 po to aby się wysunął i mógł schować za pomocą sprężyny i czasem napięcie nie zanika po naciśnięciu klamki z mikrowłącznikiem.
Dodam że mikro włącznik na dźwigni jest sprawny, zwiera dwa przewody po czym zwalnia, za każdym razem, sprawdzone miernikiem kilkanaście razy.
Wymieniłem także przekaźnik 79 odpowiedzialny za otwieranie klapy i bez poprawy.
Silniczek się nie zawiesza ,sprężyna w nim jest odpowiednio naciągnięta. Napięcie nie ginie za każdym razem przez co silnik się blokuje i może znów ulec uszkodzeniu i to jest właśnie główny problem. Instalację prześledziłem również w przelotkach od klapy do karoserii i nic nie jest nawet w najmniejszym stopniu uszkodzone.
Spryskiwacz także nic nie zalał ponieważ pryska pionowo i w klapie sucho (sprawdzone po zdjęciu tapicerki).
Pomysłów brak , także liczę na jakieś propozycje od was drodzy bracia i siostry :helm:



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Problem Siłownik / silniczek klapy golf iv kombi (variant)

Post autor: Skrzak » wt cze 07, 2016 16:56

Może być też sama klamka pod gumą, że blokuje mikrostyk w pozycji zwarcia. Nie musiał spryskiwacz lać do klapy, wystarczy że guma jest przerwana to klamaka śniedzieje i taka mała kuleczka jest obrośnięta osadem. Jak rozbierzesz to zobaczysz o co chodzi.



Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Problem Siłownik / silniczek klapy golf iv kombi (variant)

Post autor: Jaras » pt cze 10, 2016 20:56

To nie to co podałeś , ale dzięki za odpowiedź. Doszedłem co było przyczyną , a mianowicie mikrostyk w zamku klapy , ten który zapala oświetlenie i pokazuje na liczniku otwartą klapę. Także jeśli ktoś ma problem taki jak ja z silniczkiem który się nie cofa to zajrzyjcie do zamka który rygluje klape :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości