Gniazdo Zapalniczki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Leorio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 10, 2016 14:46

Gniazdo Zapalniczki

Post autor: Leorio » pn kwie 11, 2016 16:48

Nie orientuję się, czy tak jest we wszystkich Golfach, czy tylko w moim, ale gniazdo zapalniczki cały czas mam hmm.. "włączone". Chodzi mi o to, że nawet bez włożonego kluczyka i podłączeniu ładowarki samochodowej ładowarka działa. Chciałbym, aby działało dopiero po odpaleniu silnika/włączeniu zapłonu. Czy dużo jest pracy, żeby coś takiego zrobić? Będę wdzięczny za każdą poradę.



Awatar użytkownika
ViruS001
FSI <3
FSI <3
Posty: 347
Rejestracja: pn mar 31, 2014 15:16
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Gniazdo Zapalniczki

Post autor: ViruS001 » pn kwie 11, 2016 18:14

Tak naprawdę, aby to zrobić trzeba by było przerobić całą wiązkę elektryczną. Jak ktoś się nie zna to trochę mu zejdzie ale w ASO (jak są ogarnięci) powinni Ci to zrobić za około 300zł :bigok:

Tutaj masz coś na ten temat: viewtopic.php?f=140&t=348248" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Leorio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 10, 2016 14:46

Gniazdo Zapalniczki

Post autor: Leorio » pn kwie 11, 2016 19:06

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem mogę plus, który idzie od kostki radia podłączyć pod plus z zapalniczki i będzie działało? (Radio włącza się tylko na odpalonym silniku i pozostaje włączone dopóki kluczyk jest w stacyjce).



Awatar użytkownika
ViruS001
FSI <3
FSI <3
Posty: 347
Rejestracja: pn mar 31, 2014 15:16
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Gniazdo Zapalniczki

Post autor: ViruS001 » pn kwie 11, 2016 19:18

Możesz próbować :bajer:


Obrazek

Leorio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 10, 2016 14:46

Gniazdo Zapalniczki

Post autor: Leorio » pn kwie 11, 2016 20:00

Jak w tym tygodniu będzie ładna pogoda - nie mam garażu (na co za bardzo tutaj nie liczę, deszcz to norma), to postaram się podłubać i pokombinować. Jak już skończę rezultaty opiszę tutaj. Dzięki ViruS001.



Leorio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 10, 2016 14:46

Gniazdo Zapalniczki

Post autor: Leorio » wt kwie 12, 2016 12:06

Właściwie to dzisiaj od rana pada, ale przecież dach mi nie przecieka, tak więc mogłem zabrać się za podłączenie gniazda zapalniczki, by działało w taki sposób, jaki chciałem. Co prawda nie grzebałem przy oryginalnej zapalniczce, tylko kupiłem za funta rozgałęziacz gniazda wraz z USB. Pomyślałem, że tak będzie łatwiej, jakbym coś popsuł, to koszta nie będą zbyt duże i w najgorszym wypadku zawsze będę mógł używać oryginalnego gniazda. Zdjąłem schowek nad radiem, oraz wyjąłem samo radio i zlokalizowałem "-" oraz plus, który działa tylko po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Od adaptera który kupiłem uciąłem główkę, która wchodzi do fabrycznego gniazda zapalniczki i podpiąłem same przewody do wyżej wspomnianych. Całość jeszcze na wszelki wypadek podłączyłem pod 10A bezpiecznik. O dziwo nic nie połamałem, wygiąłem ani nie zniszczyłem (mama jednak nie miała racji jak w dzieciństwie mi mówiła, że wszystko czego dotknę to spierdolę ;P). Całość zajęła mi 30 minut z przerwą na papierosa. Efekt końcowy poniżej.

Obrazek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Gniazdo Zapalniczki

Post autor: Qto » wt kwie 12, 2016 14:32

Nie zdziw się jak w niedługim czasie upali się styk w kostce stacyjki...
Ja bym to podłączył pod żółte złącze pod przekaźnikami



Awatar użytkownika
amdy47
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz wrz 28, 2014 09:30
Lokalizacja: Kraków

Gniazdo Zapalniczki

Post autor: amdy47 » czw lis 17, 2016 12:58

Leorio, masz moze jakies zdjecie kabli jak to podpiąłeś? albo jakiś schemat? zielony jestem i wole miec pewnosc :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości