błąd G121 czujnik przyspieszenia

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
synek13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob paź 04, 2014 21:00
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Auto: Vw bora 2,8 vr6
Silnik: Bde

błąd G121 czujnik przyspieszenia

Post autor: synek13 » śr mar 30, 2016 18:22

Witam
Silnik 2.3 v5 150km AGZ
Czy ktoś miał z tym problem na vag-u pokazał się błąd:
00636 - Acceleration Sensor: Right Front (G121)
31-00 -- open or Short to Ground
Z tego co się dowiedziałem to jest to błąd czujnika przyspieszenia bocznego prawy. Nie wiem czy to chodzi o czujniki abs ? czy o jakiś pochodny sterownik, ?
W google szukałem to prawdopodobnie znajduje się przy kolumnie kierownicy, natrafiłem też na takie coś jak czujnik przyspieszenia poprzecznego czy to jest to samo ?
jak pozbyć się tego błędu ?
Silnik na wolnych obrotach zachowuje się normalnie tyle że podczas jazdy przyspieszeniu przy obrotach ok 2500-3500obr/min przydławi się i poszarpuje.
Proszę o pomoc Pozdrawiam



Awatar użytkownika
synek13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob paź 04, 2014 21:00
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Auto: Vw bora 2,8 vr6
Silnik: Bde

błąd G121 czujnik przyspieszenia

Post autor: synek13 » ndz kwie 03, 2016 14:30

Nikt nie wiem co może być? I skąd ten błąd. Próbowałem pozbyć się tego błędu ale bez efektów. Odlaczylen czujnik który jest Przy kolumnie kierowniczej ale nic nie pomogło jedynie świeciła się kontrolka trakcji i były błędy czujnika g200 i g202. Czyli to nie ten. Problemy z przerywaniem silnika pozbyłem się w tym przypadku były to kable Wn. A dalej po krótkiej przejażdżce zapala się błąd j121 czujnika przyspieszenia gdy go skasuje. Gdzie tego szukać Panowie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości