Zakładane webasto - pompka paliwa nie pracuje

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

Zakładane webasto - pompka paliwa nie pracuje

Post autor: ciarek15 » czw mar 24, 2016 20:03

Witam. Kupiłem jakiś czas temu do swojej bory webasto, a kontkretnie analogowy thermo top c. Korzystając z poradnika na tym forum udało mi się bez większych problemów założyć piec i podłączyć elektrycznie. W między czasie kiedy piec już był zamonrowany i podpięty do płynu kilka razy uruchamiałem go, ale bez podłączonego paliwa. Najpierw pompka wody pracowała cicho i powoli po czym wkręcała się na wyższe obroty i słychać było cykającą pompkę paliwa (bez podłączonego paliwa) Wkońcu kiedy chciałem zrobić test z paliwem i zanurzyłem wężyk pompki w karnistrze z benzyną piec wogóle nie chciał się włączyć. Wtedy spanikowałem bo myślałem że coś uwaliłem.

Wyczytałem jednak później że tak się dzieje po kilkukrotnym nieudanym odpaleniu pieca i należy go zresetować wyciągając bezpiecznik od pieca dwa razy w między czasie włączając piec no i wkońcu się uruchomił... ale pompka wody odrazu pracuje na najwyższych obrotach, a pompa paliwa wogóle przestała cykać i nie podaje paliwa. Z wydechu wieje zimne powietrze a kiedy strzykawką podaję benzyne w czasie pracy poprostu wyrzuca ją tłumikiem. Po niedługim czasie piec się wyłącza. Pompka paliwa na pewno sprawna bo jak impulsowo przykładam napięcie z aku to cyka. Co mam zrobić by piec zaczął pracować normalnie i podawał napięcie na pompkę? Czy może coś uszkodziłem?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zakładane webasto - pompka paliwa nie pracuje

Post autor: grg474 » czw mar 24, 2016 21:16

ciarek15, skąd jesteś? Masz dostęp do laptopa z rs232?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

Zakładane webasto - pompka paliwa nie pracuje

Post autor: ciarek15 » czw mar 24, 2016 23:19

grg474 pisze: skąd jesteś? Masz dostęp do laptopa z rs232?
Jestem z okolic Iłży (14km), Radom (50km). Niestety nie mam takiego portu u siebie i nie przypominam sobie bym widział u znajomego takie złącze.

Rozumiem że chodzi o podłączenie się pod diagnostyczny żółty kabel. A nie można do tego użyć vaga kkl? Widziałem że ktoś z forum próbował i niby mu się udało. Możliwe? I nie ma innego wyjścia na skasowanie tego błędu?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zakładane webasto - pompka paliwa nie pracuje

Post autor: grg474 » czw mar 24, 2016 23:36

ciarek15 pisze:Jestem z okolic Iłży (14km), Radom (50km).
więc czeka cię wycieczka do mnie (Skarżysko) lub do kumpla (Radom). Trzeba wykasować błędy


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

Zakładane webasto - pompka paliwa nie pracuje

Post autor: ciarek15 » czw mar 24, 2016 23:43

Wycieczka, bardzo chętnie :) Ale czy wyklucza się możliwość diagnostyki pieca vagiem kkl pod usb? Bo z tego co widzę kilka osób potwierdza że tak robili na 7 pinie lini k.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zakładane webasto - pompka paliwa nie pracuje

Post autor: grg474 » czw mar 24, 2016 23:50

ciarek15 pisze:Ale czy wyklucza się możliwość diagnostyki pieca vagiem kkl pod usb?
musisz spróbować. Ja niestety robiłem to tylko pod rs232


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

Zakładane webasto - pompka paliwa nie pracuje

Post autor: ciarek15 » pt mar 25, 2016 00:02

Spróbuję więc najpierw samemu coś z tym zrobić, a jak nie dam rady to przyjadę do Skarżyska :) Jak podepnę ten żółty kabel pod istniejący przewód przy pinie 7 w złączu OBD to będą jakieś zakłucenia? Tzn. czy webasto będzie wpływało na resztę układów do diagnostyki?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zakładane webasto - pompka paliwa nie pracuje

Post autor: grg474 » pt mar 25, 2016 00:06

nie będzie żadnych zakłóceń


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

Zakładane webasto - pompka paliwa nie pracuje

Post autor: ciarek15 » pt mar 25, 2016 00:14

No to juz wiem co jutro będę robił :) Ostatnie pytanie jeszcze na dziś... W wiązce przy przekaźniku i bezpiecznikach wychodzi jeden kabel który nigdzie nie jest podpięty (czarny), Jeden tego koloru idzie od sterownika do pieca z tego co rozumiem to go załącza ale do czego jest ten drugi czarny kabel? Należy go gdzieś podpiąć? Climatronik podpiąłem do biało-zielonego przewodu przy przekaźniku.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zakładane webasto - pompka paliwa nie pracuje

Post autor: grg474 » pt mar 25, 2016 00:17

ciarek15 pisze:W wiązce przy przekaźniku i bezpiecznikach wychodzi jeden kabel który nigdzie nie jest podpięty (czarny), Jeden tego koloru idzie od sterownika do pieca z tego co rozumiem to go załącza ale do czego jest ten drugi czarny kabel?
podpięty jest do czego... bo to że jest jakiś czarny kabel to trochę mała informacja


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

Zakładane webasto - pompka paliwa nie pracuje

Post autor: ciarek15 » pt mar 25, 2016 00:23

Jeden koniec jest luźno wystający z wiązki kabli idących do bezpieczników i przekaźnika, a drugi jest podpięty do pieca... tylko nie wiem który to dokładnie pin. W każdym razie od wtyczki pieca z dwóch różnych pinó idą dwa czarne kable, Jeden do sterownika webasta a drugi wystaje sobie razem z żółtym przy bezpiecznikach.



ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

Zakładane webasto - pompka paliwa nie pracuje

Post autor: ciarek15 » pt mar 25, 2016 11:01

No to się nie popisałem. Podłączyłem żółty kabel do gniazda OBD na 7 pin i Vag com nie chciał się połączyć. Włączyłem więc webasto test i wybrałem opcję by automatycznie znalazło sterownik, zaczęło się wyczukiwanie i w pewnym momencie wszystko oszalało centralny zamek, licznik. W tej chwili na liczniku świecą się kontrolki prawie wszystkie, moduł komfortu cyka bez przerwy (jakiś przekaźnik) i chyba uwaliło interfejs bo jak robię test w vag comie to pokazuje "" Interface Status 3 Not Found or Not Ready" . Co ja mam teraz zrobić? Mam awuto które zwariowało i uwalony kabel. Masakra...


Po pół godziny z rozłączonym aku samochód przestał świrować, ale pozostał uwalony Vag :) Nauczka na przyszłość... I chuba nic nie zrobię z usunięciem błedów webasto w domu.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Zakładane webasto - pompka paliwa nie pracuje

Post autor: wesol » pt mar 25, 2016 11:47

Od czego to jest to webasto? Od jakiego auta bo to też ma znaczenie. Może jednak lepiej wysłać ten cały pięć do Stefano do Stalowej Woli to ci go wybada sprawdzi na stole.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

Zakładane webasto - pompka paliwa nie pracuje

Post autor: ciarek15 » pt mar 25, 2016 12:13

Właśnie nie wiem z jakiego konkretnie. Sprzedawca mówił że z jakiegoś VW i że to bus był. Ogólnie piec myślę że jest ok, bo jak go uruchamiałem na początku to po cichu chodził na początku, później już głośniej (nie wiem co to w nim pracowało czy pompka wody czy może jeszcze coś w nim jest), właśnie po chwili uruchamiała się pompka paliwa bo słychać było jak ją zaciąga impulsowo, ale jak włączyłem go 3 razy bez podłączonego paliwa to się zablokował i nie chciał uruchomić a to z tego co wyczytałem normalne zachowanie. Odblokowałem go wyciągając bezpiecznik ale od tej pory jak się uruchomi nawet z paliwem to piec chodzi na najwyższych obrotach, wieje zimne powietrze z wydechu a pompki paliwa wcale nie załącza (chociaż jest sprawna bo sprawdzałem). Wydaje mi się że to kwestia usunięcia błędu z pieca.. ale własnie nie mam jak go usunąć na miejscu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 28 gości