Wariowanie kontrolki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

oggi18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 20:57

Wariowanie kontrolki

Post autor: oggi18 » wt mar 08, 2016 19:06

Witam. Mam wkurzający problem związany z kontrolką oleju. Po przejechaniu kilku kilometrów w dużej prędkości po zjechaniu z autobany gdy wskazówka wskazuje 2000 tyś obrotów włącza sie brzęczyk i mruga kontrolka oleju. W innych pozycjach wskazówki przestaje gdy dodam gazu lub zahamuje. Dodam że był u mechanika i wymieniono olej czujnik ciśnienia i dalej się to dzieje. Mechanik robił testy i potwierdził ze tak sie dzieje ae auto gdy ona mruga ma odpowiednie ciśnienie i mówi że to wina licznika. Czy ktoś miał podobny problem lub wie jak to naprawić czy gdzieś są zimne luty czy coś ? Dodam ze silnik 1.8 90 Km licznik z MFA



Awatar użytkownika
tzsherman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob lis 22, 2014 21:05
Lokalizacja: RBR

Wariowanie kontrolki

Post autor: tzsherman » czw mar 10, 2016 11:47

Kiedyś montowałem u kuzyna w Ibizie 1.4 licznik z obrotomierzem, wcześniej miał z zegarkiem wskazówkowym. Miał dokładnie to samo i wyczytałem wtedy w sieci, że licznik z obrotomierzem ma sygnał z dwóch czujników ciśnienia oleju, przy czym od tego drugiego powyżej tych 2000 obrotów. U niego niestety nie szło tego zrobić po fabrycznemu, bo miał w silniku tylko 1 czujnik, dlatego zmostkowałem sygnał tego drugiego czujnika z masą.
Spróbuj znaleźć ten drugi czujnik, bo to będzie najprawdopodobniej jego wina. U mnie ten drugi czujnik znajduje się obok świecy zapłonowej w głowicy - u kuzyna w tamtym miejscu było tylko okrągłe wgłębienie.
Nie wiem jak jest w 1.8, ale może być w podobnym miejscu.


Obrazek

lysyfm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw paź 25, 2012 17:49

Wariowanie kontrolki

Post autor: lysyfm » czw mar 10, 2016 12:36

Jeżeli są dwa czujniki, mogą byc zamienione przewody na nich. Podobny problem miałem w T4. Mogą być też nieodpowiednie kolory czujników (działają, ale w innych zakresach ciśnień - dla innych silników) bo na gwint i kształtem będą pasować - sprawdzać wg ETKI. Ale najpierw zmierzyć ciśnienie oleju manometrem.



oggi18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 20:57

Wariowanie kontrolki

Post autor: oggi18 » czw mar 10, 2016 20:43

Cisnienie jest dobre



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości