Radio MFD2 a Zmieniarka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Blaaazko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 04, 2016 21:09

Radio MFD2 a Zmieniarka

Post autor: Blaaazko » pt mar 04, 2016 21:26

Witam :)
Mam problem z moim radiem MFD2. Sprowadziłem auto z Francji bez radia (ukradli na transporcie). Poprzez serwis dowiedziałem się, że siedziało tam RCD300.
Zakupiłem MFD2 ze Zmieniarką. Nie podłączyłem zmieniarki bo nie wiem jak. Czy trzeba przerabiac wiązke elektryczną? Jak tak to w jaki sposób? Czy moge kupic, gdzieś na necie taką wiązkę?

Druga sprawa to wejście usb które jest schowane w podłokietniku. Podłączam i nic się nie dzieje. Kabel od USB jest podłączony do radia. Po włożeniu PenDrive nic sie nie dzieje.
Ratujcie panowie :grin:



Blaaazko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 04, 2016 21:09

Re: Radio MFD2 a Zmieniarka

Post autor: Blaaazko » pn mar 07, 2016 17:44

Panowie nikt nie potrafi mi pomóc ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Radio MFD2 a Zmieniarka

Post autor: grg474 » pn mar 07, 2016 18:54

jaka zmieniarka,model, fotka. Kabel musisz mieć żeby podłaczyć.
Blaaazko pisze:Druga sprawa to wejście usb które jest schowane w podłokietniku.
w radio włącz wejście aux albo zmieniarkę/mp3


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Blaaazko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 04, 2016 21:09

Radio MFD2 a Zmieniarka

Post autor: Blaaazko » śr mar 09, 2016 22:47

Mam taką zmieniarkę. Potrzebuje kabel który łączy zmieniarke z radiem, bo z tego co sie dowiedziałem jest to osobny kabel który mozna kupic gdzies na alledrogo. Pytam was, żeby uzyskac fachową odpowiedź. Który kabel mam zakupic, żeby to grało, bo jazda na radiu jest uciążliwa :hmm: Panowie pomóźcie. Czy sam kabel który idzie od radia do zmieniarki wystarczy. Przypomne radio MFD2 z Navi i tą zmieniarką co pokazałem na zdjęciach.

ObrazekObrazekObrazek



Mariusz1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt sie 30, 2016 08:57
Lokalizacja: Warszawa

Radio MFD2 a Zmieniarka

Post autor: Mariusz1988 » czw wrz 08, 2016 22:51

Dzień dobry.
Na forum jestem od niedawna, nie wiem czy trafiłem do dobrego działu, przeczytałem też wiele postów na ten temat i szczerze to jestem bardziej skołowany niż przed lekturą tego wszystkiego. Otóż posiadam golfa 5 z 2007 roku, obecnie jest w nim radio RCD 300 myślałem o wymianie właśnie na radio MFD2. Wiem że po zmianie radia często rozładowuje się akumulator, czego przyczyną jest tzw. GETWAY- musi być odpowiednio dobrany do radia. I moje pytanie czy jeżeli założę to radio http://allegro.pl/radio-mfd2-pl-vw-pass ... 63535.html" onclick="window.open(this.href);return false; to również będzie mi ono zżerało prąd? Jeżeli tak, to gdzie mam szukać tego sterownika GETWAY i jak poznać jakie mama na nim oznaczenie? Z góry dziękuję za pomoc.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Radio MFD2 a Zmieniarka

Post autor: grg474 » pt wrz 09, 2016 06:22

jaki masz Gateway można sprawdzić kablem + programem albo odczytać z gateway, który znajduje się jak pamiętam nad pedałem gazu. Najprościej to zamontować radio i jak się będzie rozładowywać aku to wrzucić wyższy model gateway


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Mariusz1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt sie 30, 2016 08:57
Lokalizacja: Warszawa

Radio MFD2 a Zmieniarka

Post autor: Mariusz1988 » pt wrz 09, 2016 23:52

Tak ale wtedy trzeba kombinować z jego przekodowywaniem? Czy wystarczy podmienić po prostu getway? Jutro spróbuję za pomocą vcds sprawdzić jaki siedzi u mnie getway. W razie czego czy mogę liczyć na pomoc w określeniu jaki mam getway?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości