Szyba kierowcy raz działa raz nie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kurzi5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 17:32
Lokalizacja: ZSZ

Szyba kierowcy raz działa raz nie

Post autor: kurzi5 » wt lut 16, 2016 18:23

Witajcie.

Mam problem z mechanizmem podnoszenia szyby w drzwiach kierowcy. Generalnie działa co któreś włączenie zapłonu - wstępnie wykluczyłem kwestię przewodów w przelotce między słupkiem a drzwiami. Ruch drzwiami nie ma wpływu na działanie podnośnika. Wszystkie pozostałe elementy działają poprawnie (tj. centralny zamek, elektryczne lusterko, sterowanie szybą u pasażera). Czasami szyba zaczyna działać po "ruszeniu" szybą pasażera. Zamknięcie szyb kluczykiem póki co działa zawsze.

Instalacja pochodzi z innego samochodu (rocznik 96) ale przekładkę robiłem ze 4 lata temu i wszystko działało poprawnie do początku lutego.



Awatar użytkownika
tzsherman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob lis 22, 2014 21:05
Lokalizacja: RBR

Szyba kierowcy raz działa raz nie

Post autor: tzsherman » śr lut 17, 2016 23:57

Miałem ten sam problem z jednym podnośnikiem - jak mu się chciało to reagował, a jak mu się nie chciało to nie robił nic. Zbadałem okablowanie itd. ale wszystko było w porządku.
Pomogła wymiana płytki sterującej znajdującej się przy siłowniku - jest w czarnej plastikowej obudowie.
Jak będziesz się zabierał za jej wymianę, to przed ściągnięciem tej metalowej części złap sobie najlepiej trytytką plastiki z linką (są na nich sprężyny), bo jak któryś z nich wyskoczy, to jest niefajna zabawa.


Obrazek

kurzi5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 17:32
Lokalizacja: ZSZ

Szyba kierowcy raz działa raz nie

Post autor: kurzi5 » sob lut 20, 2016 17:05

Dzięki za wskazówki... Jak wrócę do domu to się za to wezmę. Zacznę od dokładniejszych oględzin instalacji drzwi a dopiero potem wezmę się za sam siłownik. Jeżeli to faktycznie elektronika to zastanawia mnie tylko sens wymiany tej płytki. Nie dorwę w podobnej cenie całego silnika?



AarturR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn cze 10, 2013 16:42
Lokalizacja: GliVWice

Szyba kierowcy raz działa raz nie

Post autor: AarturR » sob lut 20, 2016 19:19

Patrzyłeś co z przełącznikiem? Podmieniałeś go?



RafcikJP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 21, 2016 20:42

Szyba kierowcy raz działa raz nie

Post autor: RafcikJP » ndz lut 21, 2016 20:57

Ja mialem to samo u mnie akurat problem byl banalnie prosty musialem rozebrac przycisk na czesci pierwsze i wyczyscic oraz wyjalem wtyczke z silnika prysnalem WD40 i ruszylo dodam ze wszystkie przycicki wymagaly czyszczenia zarowno tyl jak i przod



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości