Passat B5 - Zalany/spalony moduł komfortu - Naprawiamy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Passatb5DW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 30, 2016 12:07
Lokalizacja: Ząbkiwice Śląskie

Passat B5 - Zalany/spalony moduł komfortu - Naprawiamy

Post autor: Passatb5DW » sob sty 30, 2016 12:24

Witam Forumowiczów. Po ponad rocznej bezawaryjnej jeździe passata opętał go jakiś demon... A więc.

Pewnego wieczoru wybrałem się do sklepu po przejechaniu 2km nagle zapaliły się kierunkowskazy i wszystkie świeciły stałym światłem, zgasiłem auto świeciły dalej... w drodze powrotnej do domu zgasły sobie jak gdyby nigdy nic.

Przestał działać: centralny zamek, el szyby,lusterka,otwieranie klapy paliwa, oświetlenie wnętrza też nie świeci jak powinno a wczoraj zauważyłem gdy wsiadłem do auta że żarzy się dosłownie troszeczkę kontrolka akumulatora. Auto odpaliłem normalnie ale jak wyłączyłem kluczykiem zapłon auto dalej sobie chodziło i wszystkie kontrolki świeciły raz mocniej raz jaśniej... auto zgasło dopiero jak wyciągnełem kluczyk.....

Mam nadzieję że pomożecie uniknąć wizyty u elektromechanika...Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn wrz 05, 2016 04:13 przez Passatb5DW, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

PassatB5 oszalała elektryka. SZYBY/Centralny zamek i nie tyl

Post autor: ROBAL_26 » sob sty 30, 2016 15:58

Passatb5DW, cześć kolego, passat b5 i superb to jedna płyta podłogowa i te same problemy ,sprawdź czy nie masz zalanej podłogi pod wykładziną od strony kierowcy, sprawdź również czy na grodzi od strony maski gdzie jest aku nie stoi ci tam woda ,bo gdy jest jej za dużo przelewa się ona do środka pod wykładzinę i może spowodować zalanie modułu komfortu który jest pod wykładzina w miejscu nóg kierowcy , sprawdź również stan połączeń przewodów czyli taki masowe łączenia przewodów danego kolorów ,często gniją te złącza i nie ma później połączenia z urządzeniami ,a sterowane są one przez moduł komfortu masa ,do sprawdzenia wszystkiego dokładnie konieczne będzie zdemontowanie fotela kierowcy i tylnej kanapy oraz osłon słupków i progów.ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

PassatB5 oszalała elektryka. SZYBY/Centralny zamek i nie tyl

Post autor: grg474 » sob sty 30, 2016 17:07

z tego co kojarzę to w passacie B5 komfort jest pod wykładziną u pasażera :hmm:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

maly1970
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 14:16

PassatB5 oszalała elektryka. SZYBY/Centralny zamek i nie tyl

Post autor: maly1970 » sob sty 30, 2016 19:29

kierowcy :bajer:



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

PassatB5 oszalała elektryka. SZYBY/Centralny zamek i nie tyl

Post autor: ROBAL_26 » sob sty 30, 2016 19:38



Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
Passatb5DW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 30, 2016 12:07
Lokalizacja: Ząbkiwice Śląskie

PassatB5 oszalała elektryka. SZYBY/Centralny zamek i nie tyl

Post autor: Passatb5DW » sob sty 30, 2016 19:52

Dziękuję wam za zainteresowanie tematem!! Dzisiaj spalilo bezpiecznik nr 14 przy probie zmiany na dobre kolejne także paliło tak więc jutro zacznę od znalezienia miejsca przy oświetleniu oraz na gumach które idą do drzwi. Co do wody na dywaniku kierowcy to jest jej mnóstwo. Az się boje w jakim stanie jest moduł komfortu :/ Jutro panowie poinformuje o efektach pracy!



Awatar użytkownika
Passatb5DW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 30, 2016 12:07
Lokalizacja: Ząbkiwice Śląskie

PassatB5 oszalała elektryka. SZYBY/Centralny zamek i nie tyl

Post autor: Passatb5DW » śr lut 03, 2016 17:33

Witam panowie! Dzisiaj wyciągnęłem moduł komfortu. Wody oczywiście było mnóstwo poza tym zapach spalenizny nadtopiona obudowa samego modułu i nadtopione wtyczki. Poza tym instalacja wygląda ze jest okej. Mój moduł posiada wejścia na 2 kostki znalazłem juz takie o takich samych oznaczeniach na allegro tylko chciałbym się poradzić was czy jak włożę nowy moduł nie spali się on?



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

PassatB5 oszalała elektryka. SZYBY/Centralny zamek i nie tyl

Post autor: ROBAL_26 » śr lut 03, 2016 19:24

Passatb5DW, wklej fotki jak to wygląda , pamiętaj że będziesz musiał zakodować na nowo piloty .ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

PassatB5 oszalała elektryka. SZYBY/Centralny zamek i nie tyl

Post autor: grg474 » śr lut 03, 2016 23:21

ROBAL_26 pisze:grg474, nie to abym miał coś do ciebie ,ale tu jest potwierdzenie o czym pisałem :
a ja się nie gniewam - nie mam wyłączności mieć rację :pub: sprawdziłem - faktycznie po lewej stronie czyli kierowcy
ROBAL_26 pisze:pamiętaj że będziesz musiał zakodować na nowo piloty .ok
jak nie masz vag zakodujesz przy poprzez stacyjkę i zamek drzwi kierowcy


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
mtamig
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: wt mar 05, 2013 09:12
Lokalizacja: Rudziczka koło Żor

Re: PassatB5 oszalała elektryka. SZYBY/Centralny zamek i nie

Post autor: mtamig » czw lut 04, 2016 08:21

Sprawdź jeszcze wiązkę, która idzie na tył auta. Są tam takie łączenia kabli w silikonowych osłonach. Po zalaniu lubią te łączenia przegnić. Miałem taką sytuację w superbie ojca

Wysłane z mojego Lenovo A820 przy użyciu Tapatalka


Obrazek

Awatar użytkownika
Passatb5DW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 30, 2016 12:07
Lokalizacja: Ząbkiwice Śląskie

Passat B5 - Zalany/spalony moduł komfortu - Naprawiamy

Post autor: Passatb5DW » śr wrz 07, 2016 16:16

Dzisiaj Pojeździłem po stacjach Demontażu pojazdu w poszukiwaniu modułu, i sprawdzając Passata B5 (anglik) po lifcie z 2003 roku nie wierzyłem temu co zobaczyłem...
Obrazek

Dokładnie taki sam moduł znalazłem w o wiele nowszej wersji Passata od mojej (1997 r.)... Wymontowałem go i kupiłem!!
A i jeszcze druga sprawa... Koleś był chyba mało obeznany po ile taki moduł jest na allegro np. bo sprzedał mi go z kostkami za 100 zł :okej: :okej: :okej: Lepiej być nie mogło! :D

Jutro zabieram się lutowanie i składanie tego wszystkiego! :)
Jeśli ktoś ma jakieś informacje które mogły by mi się przydać/ porady to za każdą z nich będę bardzo wdzięczny i dam pochwałę ! :pub: :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości