zamek bagażnika Golf V Plus

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

john0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 30, 2011 21:47

zamek bagażnika Golf V Plus

Post autor: john0 » śr gru 16, 2015 00:58

Witam

Problem dotyczy zamka do bagażnika w golfie V Plus, w chwili obecnej nie mogę go już w ogóle otworzyć a wcześniej po załączeniu zapłonu klapa odskakiwała zamek puszczał nie było możliwości przez naciśniecie przycisku aby się otworzyła mogłem jedynie domknąć mocno klapę ale później nie można było jej otworzyć. w niektórych momentach gdy stal w garażu ale nie zabezpieczony centralnym słychać było kilkakrotnie działanie załączanie się zamka. jakby otwierał a później zamykał zatrzask w zamku.
Wymontowałem zamek przedmuchałem sprężarką napryskałem WD 40 do środka nic nie pomogło. Dzisiaj wymontowałem przycisk do otwierania klapy tak w środku jest taki styczek mały w pewnym momencie gdy go naciskałem słychać było w okolicach deski rozdzielczej jakby jakiś stycznik zaskakiwał a podłączone wszystko było pod kostki.
Oświetlenie w bagażniku działa.
Czy ktoś ma jakieś pomysły, jakąś zasadę działania tych elementów/
Jaka jest zależność modułu komfortu, do czego służy za działanie jakich elementów odpowiada?
dzięki za pomoc i sugestie.



grotof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:33
Lokalizacja: dolnośląskie

zamek bagażnika Golf V Plus

Post autor: grotof » śr gru 16, 2015 10:44

Pomysł jest taki:
1. Sprawdź wiązkę przewodów, czy nie są przełamane, pomiędzy klapą a nadwoziem ( w gumowej harmonijce)
Jeżeli tam jest OK
2. Wymontować zamek. Jeżeli czujesz się na siłach, roznitować obie połówki i wtedy wszystko będziesz widział. Zwykle uszkodzeniu ulegają plastikowe zębatki przekładni ślimakowej, która odciąga rygiel.
Jeżeli nie będziesz naprawiał zamka
3. Kupić drugi zamek.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości