Błędne wskazania poziomu paliwa

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maaatti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 03, 2014 07:21

Błędne wskazania poziomu paliwa

Post autor: maaatti » pn paź 19, 2015 16:21

Witam, przeszukałem forum, jednak odpowiedzi na mój problem nie znalazłem.
Otóż od pewnego czasu mam problem ze wskazaniem poziomu ON w zbiorniku w moim VW (Golf, 1.9Tdi Arl , 2002)

Wskazówka praktycznie cały czas wskazuje full a od czasu do czasu szaleje (video poniżej) Auto nawet raz zgasło z powodu braku paliwa (testowałem wskaźnik i zle obliczyłem:) Pokazywało full i 700 Km do tankowania a paliwa nie było. Po dolaniu zapalił od tyka. Jak myślicie, da rade wymontować sam pływak z pompy? czy trzeba całość wymieniać?

[youtube][/youtube]



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Błędne wskazania poziomu paliwa

Post autor: Haki » pn paź 19, 2015 18:51

Zasyfiony pływak , blaszki etc ,,, porada na forum jaki co zdemontować oraz naprawić wyżej wym usterkę


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

maaatti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 03, 2014 07:21

Błędne wskazania poziomu paliwa

Post autor: maaatti » pn paź 19, 2015 19:25

dzieki kolego:)



daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

Post autor: daniel23584 » wt paź 20, 2015 07:58

Przylacze sie.
U mnie wskaznik paliwa co jakis czas zle wskazuje. Np zalane do pelna, zrobione ponad 300km czyli ok 3/4 zbiornika powinno zostac, no i wskaznik tyle wskazywal lecz jadac dalej co jakis czas pokazywal ze jest troche wiecej paliwa, czasami ze troche mniej a raz ze w zbiorniku jest prawie full. Czy to tez moze byc wina plywaka?
(mk4 ALH)


ALH -> 205 -> soft

maaatti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 03, 2014 07:21

Błędne wskazania poziomu paliwa

Post autor: maaatti » wt paź 20, 2015 16:13

Też tak miałem kolego na początku, że wskaźnik wariował Teraz praktycznie nie schodzi z poziomu full, nie ważne ile przejedziesz, może sie przesunie w lewą stronę o milimetr. Tak jak tutaj jest napisane, prawdopobobnie pływak..



liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

Post autor: liteon0 » czw paź 22, 2015 16:57

Czesc. Tez mam problem ze wskaznikiem poziomu paliwa, praktycznie identyczny jak kolegi daniel23584, ale dodatkowo jeszcze cos sie dzieje. Mialem 1/4 zbiornika (przynajmniej wg wskaznika) zrobilem Vagiem test zegarow i wskazowka zostala na polowie, na Vagu tam gdzie sa wyswietlane litry w zbiorniku pokazywalo ze jest 27l. Po przejechaniu kilku km wskazowka zeszla do 1/4. Dzisiaj zapalila sie rezerwa, no ok niby nic dziwnego... przejechalem z zapalona kontrolka 20km. Zgasilem silnik, po 4 godz odpalam rezerwa nie swieci :shock: wskaznik jest troche przed kreska rezerwy. Po przejechaniu 15km znowu brzeczyk i "zyd". Po wylaczeniu silnika i 2 godz postoju powtorka "zyd" sie nie swieci, dopiero po 2 km sie pokazal. Teraz to nawet nie wiem ile tam dokladnie paliwa jest. Takie objawy to licznik czy plywak? Pomozcie koledzy bo nie wiem co kupowac


ALH + 205 + chip

daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

Post autor: daniel23584 » sob paź 31, 2015 23:28

Witam ponownie. Wymontowalem plywak z mysla ze sa zasyfione styki stad takie zachowanie wskaznika. Po wymontowaniu blaszki i slizg czyste, nic nie wytarte. Profilaktycznie przeczyscilem, prysnalem jakims penetratorem, zamontowalem i niestety nic to nie dalo:( czasami wskazuje mniej czasami wiecej. Wczoraj zapalila sie rezerwa. Dzisiaj rano przekrecam stacyjke, brzeczyk i kontrolka od rezerwy, odpalilem i po chwili wskazowka zaczela plywac tuz nad rezerwe i cofala sie (rezerwa zapalala sie i gasla) i tak ze 3 razy po czym zostala na rezerwie. Mial ktos podobny problem? Skoro przy plywaku wszystko wyglada ok to chyba winny bedzie licznik


ALH -> 205 -> soft

ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

Błędne wskazania poziomu paliwa

Post autor: ato » ndz lis 01, 2015 13:45

Ja mam identycznie jak autor filmiku, pojawiło się to wczoraj a dzień wcześniej zatankowałem na trasie prawie full. Dawno nie tankowałem ponad pół baku. Dodam, że wskaźnik wariuje jedynie po kilkunastu sekundach pracy na postoju, jak jadę jest poprawne wskazanie. Ktoś podpowie czy tą blaszkę można psiknąć sprayem do styków + pędzelek ? Wydaje mi się, że nic to nie da i będzie trzeba wymienić ten czujnik. Na Allegro znalazłem jakieś zamienniki ktoś taki zakupił ?



daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

Błędne wskazania poziomu paliwa

Post autor: daniel23584 » pt gru 18, 2015 18:03

Koledzy jak we wtyczce ktora podlacza sie do wkladu zbiornika zewre piny to wskaznik powinien pokazac pelen zbiornik?


ALH -> 205 -> soft

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Błędne wskazania poziomu paliwa

Post autor: Qto » pt gru 18, 2015 20:44

daniel23584, nie - pokaże pusty. Pełny bak to około 300 ohm



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości