Problem z alarmem RTX

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

TheVag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lip 15, 2014 12:15

Problem z alarmem RTX

Post autor: TheVag » pt wrz 04, 2015 22:32

Witam.
Od dwóch dni w samochodzie (Golf 4, 5 drzwi), włącza mi się samoczynnie alarm i rano zastaje samochód z rozładowanym akumulatorem.
Problem jest na tyle dziwny, że alarm nie włącza się w regularnych odstępach czasu tylko raz po godzinie a raz po kilu godzinach. Wcześniej nie było z nim żadnych problemów. Ostatnio miałem problem z szybą w jednych drzwiach, musiałem wymontować mechanizm opuszczania szyby i nie podłączona była elektryka tych drzwi, natomiast przy zamykaniu samochodu nie było żadnego problemu. Po wciśnięciu guzika zamykania drzwi na pilocie samochód się zamykał i tyle. Teraz jak wykonuje tą czynność po zamknięciu słychać trzykrotny beep co oznacza (wg instrukcji alarmu), że któreś z drzwi są niedomknięte. Czy ktoś miał taki problem?

Prosiłbym o szybką pomoc gdyż naprawdę nie mam zielonego pojęci co się dzieje i jak nawet to naprawić. Nie chce też samochodu oddawać komuś żeby grzebał przy alarmie, żeby za trzy dni samochód z pod domu zniknął.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Problem z alarmem RTX

Post autor: ROBAL_26 » sob wrz 05, 2015 07:34

TheVag, wszystko wskazuje na uszkodzenie przewodów lub izolacji na przewodach ,gdy zbierze się na nich wilgoć robią się zwarcia i mogą być objawy samoczynnego otwierania się przez co alarm traktuje to jako próba otwarcia bez jego dezaktywacji pilotem.ok :bigok:
Posprawdzaj dokładnie stan przewodów we wszystkich przelotkach - harmonijkach .ok


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

TheVag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lip 15, 2014 12:15

Problem z alarmem RTX

Post autor: TheVag » sob wrz 05, 2015 09:17

Dziękuję. Sprawdzę to napewno. Jest jeszcze drugi problem który zauważyłem wczoraj. Alarm jest tak zrobiony ze jeśli spadnie napięcie akumulatora to się włącza. Wczoraj alarm się włączył (aku naładowane bylo), od razu wyłączyłem alarm i poszedłem zobaczyć co jest grane. Przykrecam kluczyk i aku padniete. Musi być coś co tak szybko rozladowuje aku, ale nie wiem co i od czego zacząć.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z alarmem RTX

Post autor: Qto » sob wrz 05, 2015 10:01

TheVag pisze:Teraz jak wykonuje tą czynność po zamknięciu słychać trzykrotny beep co oznacza (wg instrukcji alarmu), że któreś z drzwi są niedomknięte.
pewnie któryś zamek nawalił (najczęściej kierowcy)...i daje sygnał że drzwi są otwarte, dlatego włącza się alarm. W FAQ są dwie porady odnośnie naprawy zamków

jeśli winne są przednie drzwi to łatwo namierzyć bo będzie się palić kopertówka...tylne też nie tak trudno namierzyć. Centralny pewnie fabryczny więc można podpiąć pod kompa i sprawdzić z którymi drzwiami jest problem



TheVag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lip 15, 2014 12:15

Problem z alarmem RTX

Post autor: TheVag » sob wrz 05, 2015 11:38

Niestety nie posiadam kabla i nie bardzo znam kogoś kto mógłby mi w okolicy Śląska zajrzeć do tego przez kompa. Zastanawia mnie ten szybko rozladowujacy się aku...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z alarmem RTX

Post autor: Qto » sob wrz 05, 2015 11:40

jeśli dobrze trafiam z diagnozą...to może lampki w podsufitce się świecą :chytry:



TheVag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lip 15, 2014 12:15

Problem z alarmem RTX

Post autor: TheVag » sob wrz 05, 2015 11:47

Nie świecą. Tzn działają prawidłowo a ja je na ten czas wyłączyłem ręcznie :-/



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z alarmem RTX

Post autor: Qto » sob wrz 05, 2015 11:53

no to włącz (na zapalanie przy otwarciu drzwi) to pomoże Ci znaleźć przyczynę... jeśli jest jak mówię, to w momencie kiedy wyje alarm będą się paliły lampki na podsufitce, jeśli dodatkowo zapali się kopertówka w drzwiach przednich to od razu wskaże na drzwi które robią problem.
To samo może dotyczyć bagażnika...



TheVag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lip 15, 2014 12:15

Problem z alarmem RTX

Post autor: TheVag » sob wrz 05, 2015 19:19

Prawdopodobnie winny jest aku. Raz ze jest stary a dwa że wg miernika miał nie całe 6V... Kupię nowy bo w sumie i tak musze kupić i sprawdzę. Póki co dziękuję za pomoc.



TheVag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lip 15, 2014 12:15

Problem z alarmem RTX

Post autor: TheVag » czw wrz 10, 2015 14:27

W tym tygodniu będę miał nowy akumulator wiec dam znać czy to wina aku była. Sprawdzałem stary i rozladowal się mimo zajętych klem, wiec raczej na 100% to będzie to.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości