3 różne temp z czujnika wody.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

3 różne temp z czujnika wody.

Post autor: Eyk88 » pn sie 03, 2015 13:39

Sporo tematów ale ja mam trochę inny problem: wiadomo, w jednym czujniku są 2 czujniki z czego jeden podaje temp na deskę a drugi do silnika.

Ostatnio auto nie dogrzewało się więc wymieniłem termostat (sprawdzałem go gotując i był ok, wymontowany okazał się też sprawny). Ale problem jest taki, że po odpaleniu auta silnik na postoju rozgrzewa się wg czujnika do 90 (na komp temp) i do 75 (temp na deskę) ale na desce jest 90... Podczas jazdy temp na desce ok 80 stopni. Po wyłączeniu silnika ale przy pozostawionym zapłonie temp podskoczy do prawie 90 na desce (no ale to chyba norma, bo obieg wyłączony i się nagrzeje chwilowo).

Ktoś mi może wskazać powód takiego zachowania? Wskaźniki sprawne (test vaga). Czemu pomiędzy czujnikiem na deskę a wskazówką jest przekłamanie takie spore i czemu podczas jazdy temp spada a na postoju czasem się nagrzeje a czasem nie? Czy oprócz czujnika coś może być padniętego?

I przy okazji można prosić o numer czujnika temp do AGN i numer rurku do której wpina się czujnik bo chyba pękła i przecieka lekko (dochodzą do niej ok 3 rurki i jest nią podawana woda dalej na blok silnika). To jakaś częsta awaria, że tam cieknie?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

3 różne temp z czujnika wody.

Post autor: muszkatobiasz » pn sie 03, 2015 22:15

czujnik wymień według koloru
króciec ma numer więc dojdziesz bez problemu a jak nie to znajdziesz na allegro lub w sklepie według wyglądu,często plastik pęka od temperatury i starości
w tedy sprawdź jak temperatura wygląda



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

3 różne temp z czujnika wody.

Post autor: Eyk88 » wt sie 04, 2015 00:24

To, że czujnik jest padnięty wiadomo. Ale czemu wskazówka na desce wyświetla co innego niż daje jej czujnik? Wydaje mi się, że podaje bardziej temp, która idzie na komp silnika.
Właśnie to mnie dziwi.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

3 różne temp z czujnika wody.

Post autor: Waqa » wt sie 04, 2015 04:21

Gdzies czytalem ze wskazowka pokaze 90st. w przedziale 78st do 101st. Dlatego ja zawsze porownuje wskazania z grupy 17.



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Re: 3 różne temp z czujnika wody.

Post autor: kamil1555 » wt sie 04, 2015 10:23

Waqa pisze:Gdzies czytalem ze wskazowka pokaze 90st. w przedziale 78st do 101st. Dlatego ja zawsze porownuje wskazania z grupy 17.
Zgadza się. Tak zrobili, aby użytkownik się nie stresował , że coś jest nie tak. W innym przypadku każde dodanie gazu zwiększało by nam temperaturę i przesuwało wskazówkę.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

3 różne temp z czujnika wody.

Post autor: Eyk88 » wt sie 04, 2015 12:59

O zaokrągleniu wiedziałem, ale, że aż takie spore jest to się zdziwiłem. Czyli po prostu czujnik nowy i będzie po sprawie pewnie. Dam znać jak poszło.

Czujnik to nie tylko kolor, bo jeszcze różne wtyczki a trzy różne kojarzę. Nie wiem tylko czy wtyczka pasować musi czy jeszcze jakieś różnice są, wydaje mi się, że różne długości bolca pomiarowego.
A po numerach części ciężko, bo te same numery pokazują co innego.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

3 różne temp z czujnika wody.

Post autor: muszkatobiasz » wt sie 04, 2015 21:15

Eyk88 pisze:Czujnik to nie tylko kolor, bo jeszcze różne wtyczki
wiadomo musisz sprawdzić jaką masz wtyczkę co do budowy bolca na to nie patrz bo to niema nic do pomiaru albo kolor lub numer z czujnika



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości