Problem z odpalaniem, nienaturalne zachowanie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

draav
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 08, 2015 20:56

Problem z odpalaniem, nienaturalne zachowanie

Post autor: draav » śr lip 08, 2015 21:06

Witam,
proszę o poradę bo temat jest nie do ogarnięcia dla mnie. Nie mogę odpalić mojego VW Bora, kupiłem nowy akumulator ale problem powrócił.
Wygląda to tak: 9/10 razy samochód przekręci bez problemu rozrusznikiem i samochód odpali i pracuje bez zarzutu, za 10 razem rozrusznik po przekręceniu kluczyka w pozycji rozruchu to jest tylko tylko "cyknięcie" ale tylko raz i nie odpali do momentu jak nie odłączę klemy akumulatora (na 2-5 sekund) i samochód kręci rozrusznikiem, jeździ nic się nie dzieje. Klemy wyczyściłem, przewody i styki do rozrusznika podłączone i czyste nic nie wskazuje żeby było nie tak. Przewód masowy co idzie od silnika miałem odłączony (poprzedni właściciel mi tak zostawił), podłączyłem go do akumulatora ale to nic nie pomaga
Proszę o pomoc, może ktoś sie z tym już spotkał.
Rozrusznik 2 miesiace temu regenerowany, komutator, szczotki i elektromagnes nowy


Bora 1999, 2.0 115KM Benzyna+LPG



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z odpalaniem, nienaturalne zachowanie

Post autor: grg474 » czw lip 09, 2015 20:51

pozostaje sprawdzić kostkę stacyjki


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

draav
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 08, 2015 20:56

Re: Problem z odpalaniem, nienaturalne zachowanie

Post autor: draav » czw lip 09, 2015 22:27

grg474 pisze:pozostaje sprawdzić kostkę stacyjki
Zrobię to we własnym zakresie czy potrzebna będzie interwencja fachowca? Może jest jakiś sposób gdy nie chce odpalić? może wtedy mógłbym spróbować uruchomić go z pominięciem stacyjki? Proszę o poradę. :-(



Revoltado
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 10, 2015 19:34

Problem z odpalaniem, nienaturalne zachowanie

Post autor: Revoltado » pn lip 13, 2015 18:36

Spróbuj delikatnie popukac młotkiem w rozrusznik jak się zatnie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości