Fabryczny parktronik padł

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
shamil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 29, 2014 00:13
Lokalizacja: Kraków/N. Sącz

Fabryczny parktronik padł

Post autor: shamil » sob lip 04, 2015 20:57

Witam, w swojej borze mam fabryczny system parktronik (czujniki cofania z sygnałem dźwiękowym).
Zawsze przy włączaniu wstecznego słyszałem piknięcie. Od wczoraj jest cisza. Włączam wsteczny, cofam i nic się nie odzywa.
Wyczytałem, że trzeba sprawdzić bezpieczniki 5 i 7 ale są OK. VAgiem go przeskanowałem błędów brak.

Proszę o poradę co jeszcze sprawdzić, czy w VAGu można przetestować sam parktornik?
Czytałem że jak jeden czujnik się pieprzy to słychać długi pisk zamiast piknięcia na początku. U mnie jest całkowita cisza cały czas.


Obrazek

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Fabryczny parktronik padł

Post autor: Haki » ndz lip 05, 2015 00:31

Sprawdziłbym wiązkę idącą do niego ... lub czujnik biegu wstecznego ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
shamil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 29, 2014 00:13
Lokalizacja: Kraków/N. Sącz

Fabryczny parktronik padł

Post autor: shamil » ndz lip 05, 2015 01:06

Światła biegu wstecznego są, więc jak to ten sam czujnik co do świateł to raczej nie on.


Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Fabryczny parktronik padł

Post autor: grg474 » ndz lip 05, 2015 07:19

shamil pisze:Proszę o poradę co jeszcze sprawdzić, czy w VAGu można przetestować sam parktornik?
tak.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
shamil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 29, 2014 00:13
Lokalizacja: Kraków/N. Sącz

Fabryczny parktronik padł

Post autor: shamil » ndz lip 05, 2015 15:20

No i dzisiaj problem sam się naprawił bo wszystko zaczęło elegancko działać. Nie wiem czy zaszkodziło mu wczorajsze mycie na myjni bezdotykowej czy upały ale mam nadzieje, że już się problem nie powtórzy:)


Obrazek

Awatar użytkownika
shamil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 29, 2014 00:13
Lokalizacja: Kraków/N. Sącz

Fabryczny parktronik padł

Post autor: shamil » śr lip 08, 2015 10:31

No i problem powrócił. Według mnie system działa prawidłowo, a problem jest tylko z samym buzzerem. Co jakiś czas się odzywa, działa normalnie potem coraz ciszej, co jakiś czas potrzeszczy sobie.
Widziałem że takie buzzery do są na allegro za śmieszne pieniądze. Mógłby ktoś tylko podpowiedzieć gdzie on jest zamontowany? W bagażniku po lewej stronie pod wykładziną razem z centralką?


Obrazek

Awatar użytkownika
shamil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 29, 2014 00:13
Lokalizacja: Kraków/N. Sącz

Fabryczny parktronik padł

Post autor: shamil » czw lip 30, 2015 11:13

Kupiłem już buzzer i w sobotę przymierzam się do wymiany. Podpowiedzcie proszę gdzie fabryczny buzzer do parktronika był montowany w borze sedan? W bagażniku czy gdzieś na słupku bocznym bo sprzeczne informacje w necie znajduje, a nie chciałbym marnować pół dnia na szukanie wszędzie?


Obrazek

Awatar użytkownika
elemenateur
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 460
Rejestracja: pn lis 19, 2007 14:29
Lokalizacja: SZCZECIN / GŁOGÓW
Kontakt:

Fabryczny parktronik padł

Post autor: elemenateur » czw lip 30, 2015 12:58

Prawdopodobnie pod prawym boczkiem bagażnika jest zamontowany. Masz może ETKA? Tam powinno się ustalic lokalizację z grubsza, odaj ewentualnei VIN na PW i poszukam.


NAJNIŻSZE CENY NA OLEJE MOTUL NA FORUM
FERODO, LIQUI MOLY, MILLERS, LEMFORDER
Zadowolenie klientów bezcenne ->viewtopic.php?f=32&t=154643
Obrazek
DO DYSPOZYCJI DOTYCHCZASOWYCH I NOWYCH KLIENTÓW JESTEŚMY POD NICKIEM ELEMENATEUR
TELEFON: 730338154, 663962604, 794675296, 796553835
GG: 51221933, 347504, 17787178
EMAIL: SKLEP@PRO-CHOICE.PL

Awatar użytkownika
shamil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 29, 2014 00:13
Lokalizacja: Kraków/N. Sącz

Fabryczny parktronik padł

Post autor: shamil » ndz sie 02, 2015 23:44

Okazało się, że żeby się dostać do tego buzzera to nie trzeba ściągać tapicerki. Jest on wsunięty w bagażniku u góry pod tylną półką. Nie wiedziałem o tym i ściągłem tapicerkę. Centralka jest w bagażniku po stronie pasażera z boku pod tapicerką. Co ciekawe mimo iż mam parktronik od nowości to jest on nieoryginalny. W polskim salonie zamontowali jakąś nieoryginalną centralkę Cobra 0168. Szkoda bo przez to oryginalny buzzer fabrycznie montowany nie pasuje do tego i teraz muszę coś znaleźć żeby dopasować.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości