Airbag G179

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

borax9x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 17:36

Airbag G179

Post autor: borax9x » czw cze 18, 2015 18:54

Witam serdecznie,
mam błąd g179 od dłuższego czasu. Wolniejszego dnia zacząłem go szukać zaczerpując informacji na internecie gdzie sie znajduje. Otoz po zdjeciu tapicerki , szyby , calej tej blachy z prowadnicami do szyby NIC NIE WIDZE , nie ma czujnika ...
Ewidentnie w borze nigdzie tego nie znalazlem , moze on sie znajdowac w innym miejscu w borze?
P.S. G179 to czujnik uderzenia bocznego po stronie kierowcy (co mowi mi vagcom)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

AIRBAG G179

Post autor: Qto » czw cze 18, 2015 19:37

czujnik jest pod wykładziną, przed fotelem...przykręcony do przedniej części poprzecznego przetłoczenia na podłodze
swoją drogą...po wpisaniu "czujnik g179" w google grafika, pierwsze foto przedstawia to czego szukasz



borax9x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 17:36

Airbag G179

Post autor: borax9x » czw cze 18, 2015 20:51

tylko u mnie to nie jest czujnik g179 , odpinalem i to byl czujnik od czegos innego (nie pamietam od czego) , sprawdze jeszcze moze jutro po stronie pasazera moze sterownik sie spalil i byl dany z anglika (chociaz watpie ze by to tak dzialalo)



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Airbag G179

Post autor: Sztomel » czw cze 18, 2015 22:29

Czujnik G180 to to samo co Tyczy się Twojego tylko po stronie pasażera (poduszka boczna w fotelu) a czujnik ten znajduje się w tym miejscu :
viewtopic.php?t=317498" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja w związku z tym mam pytanie podobne bo padł mi niestety multimetr i nie mam od kogo na chwilę obecną pożyczyć - czy rezystancja naszego czujnika jest taka sama z czujnikiem z Audi A3 dla poduszki bocznej fotela pasażera z przodu - oznaczenie czujnika A3 8L to 8L0959643B i 023030HA16FE bo mam zamiar zastosować go zamiennie (praktykował to już ktoś lub potwierdzi ich kompatybilność) ?


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Airbag G179

Post autor: Qto » czw cze 18, 2015 22:57

Sztomel, nawet jak wrzucisz czujnik z mk4 o identycznych numerach, to jest spore prawdopodobieństwo że czujnik nie zagada. Zwykle kończy się na tym że trzeba kupić z jednego auta dwa czujniki uderzeń bocznych wraz ze sterownikiem - wtedy będzie wszystko działać. Spróbować możesz...



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Airbag G179

Post autor: Sztomel » czw cze 18, 2015 23:41

Więc będę chyba pierwszym, który opublikuje taką opcję na tym forum bo na innych forach nie spotkałem się z taką podmianką. Wypróbuję i podzielę się wynikiem dla potomności - ale dopiero w przyszłym tygodniu jak odbiorę auto od mechanika. Oczywiście u mnie efekt jest taki, że pali się ciągle (gaśnie po zapłonie ale zaraz zapala się na nowo kontrolka poduszek) a konkretnie poduszki bocznej pasażera z uwagi na błąd zwiększonej rezystancji obwodu czujnika G180 - o ile dobrze pamiętam (takie dane oczywiście są ustalone po diagnozie vagiem więc niech nikt nie pyta dlaczego akurat wiem , że to wina czujnika G180 i/lub jego obwodu). Przed wymianą i po czujnika oczywiście podam kod błędu i jego opis.


Obrazek

borax9x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 17:36

Airbag G179

Post autor: borax9x » pt cze 19, 2015 15:00

kolego wiem co to czujnik g180 i wlasnie tak mysle ze u mnie kierowca dla komputera jezeli chodzi o poduszki to pasazer a blad strony kierowcy to dla kompa pasazer ;) Nikt nie zaprotestowal po wsadzeniu sterownika z anglika ze jest taka mozliwosc wiec w weekend zerkne jak bede mial czas bo w weekend wymieniam tuleje wahacza i dwumase...
p.s. z a3 to mk4 wsadzalem i nie zagadal przynajmniej w przypadku auta mego kolegi , na szrocie innym kupilismy za 10 zl taki czujnik i smigalo , moze ten czujnik z a3 byl walniety



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Airbag G179

Post autor: Sztomel » śr cze 24, 2015 01:25

a, skoro masz anglika to na bank jest tak jak piszesz.


Obrazek

borax9x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 17:36

Airbag G179

Post autor: borax9x » śr cze 24, 2015 08:52

nie mam anglika , tylko jezeli byl wymieniany kiedys sterownik poduszek i np byl od anglika to tak mogloby byc?
Teraz mam inny problem , wymieniali mechanicy mi komplet sprzegla z dwumasa oczywiscie , przypomnialo mi sie w czasie wymiany ze moglbym wymienic uszczelniacz wala ale mowili ze nic nie puszcza wiec nie ma sensu. Wszystko pieknie , nic nie puka nic nie stuka ,tylko rozgrzal sie samochod ja mocniej chcialem nacisnac gaz i zaczelo sie slizgac sprzeglo ;) na 5-6 biegu nawet przy 1500 obrotach (mam duzy moment od dolu) , na starej prawie 2 razy ciezszej tarczy tak nie mialem, nigdy sie nie slizgnelo. Nie mam tymczasowo korka z gory z widokiem na dwumase (zaglada sie tam ustawiajac rozrzad) i zauwazylem ze z niego wyplynal olej (po zapachu, uwazam ze moze to byc olej silnikowy). Dzwonilem do chlopakow i mowili ze moze przy zdejmowaniu / nakladaniu delikatnie zostal naruszony silikon z misy olejowej bo w jednym miejscu moze pocieknac na dwumase (tak mi wmawia) a ja mysle ze to zapewne uszczelniacz po zdjeciu dwumasy puscil. Dzis dzien zmarnowany bo jechac sie nim nie da , ruszam na kanal i sprawdzam mise i czy jakis wyciek widac. Znow pewnie skrzynia w dol i powiedza ze to nie ich wina bo mieli wymienic dwumase;)
silnik 1.9 tdi asz



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości