TDI ALH. Problem z immo?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

TDI ALH. Problem z immo?

Post autor: figurel » wt maja 05, 2015 12:29

Wcześniej:
Rano nie mogłem uruchomić samochodu, kręcił, szybko kręcił ale nie odpalił.
Migała kontrolka od świec żarowych.
Nie mogłem połączyć się poprzez VAG-COM mimo iż interfejs raczej na 100% sprawny, kilka dni temu nie było problemu z diagnozą.

Teraz:
Ni z gruchy ni z pietruchy - nic nie zrobiłem - samochód odpalił i dalej odpala.
Komunikacji ze sterownikiem samochodu dalej brak.
Teraz gdy z pilota zamykam lub otwieram samochód to dzieje się to na "raz", uprzednio słychać było wyraźnie dwa "uderzenia".

Czy możliwa jest po tych objawach bliższa ocena tego co się stało?

Interfejs sprawdziłem na innym Golfie, komunikuje się ze sterownikiem auta, u mnie nie może się połączyć.
Nie działają elektryczne podnośniki w drzwiach, w żadnych drzwiach, brak oświetlenia wewnętrznego.
Od rana kilka razy już migała kontrolka świec żarowych. Po kilku próbach odpalał.
Jakieś sugestie?

Moduł komfortu mam 1JO 959 799 H, taki z jedną wtyczką, może do niego nie dochodzi zasilanie? Na którym kabelku powinno być napięcie i masa?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

TDI ALH. Problem z immo?

Post autor: Qto » wt maja 05, 2015 20:55

to nie immo...bez diagnozy kompem czort wie, sprawdź cz masz masę i zasilanie na złączu diagnostycznym
co do komfortu...zacznij od bezpieczników



figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Re: TDI ALH. Problem z immo?

Post autor: figurel » wt maja 05, 2015 21:07

Qto pisze: co do komfortu...zacznij od bezpieczników
Aligator30 pisze: do sprawdzenia bezpiecznik 6,11,14
Biję się w piersi, czuję się zawstydzony, bezpieczniki sprawdzałem ale widać po łebkach. Dokładne sprawdzenie miernikiem wykazało, że bezpiecznik nr 14 jest uszkodzony. Nie było światła w kabinie, a zapewne na tym bezpieczniku "wisi" zasilanie modułu komfortu a jak on ożył to i wszelkie usterki zniknęły.
Dziękuję bardzo.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości