1.8 - Przerywa, Wysoka Temp, Problem Przepustnicy.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Morsartt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr mar 25, 2015 20:20

1.8 - Przerywa, Wysoka Temp, Problem Przepustnicy.

Post autor: Morsartt » pt kwie 24, 2015 11:07

Witam,
Z góry przepraszam za temat, nie wiedziałem jak go ugryźć :)

Mam problem z Golfem MK3 1.8 90KM, problemy są dwa i wydaje mi się że może to być połączone ze sobą.
Mianowicie silnik grzeje się do temp 110C, wentylator przy tej temperaturze się dopiero uruchamia, choć woda się gotuje w zbiorniczku, czy to wina czujnika na chłodnicy?
Druga sprawa to szarpanie podczas jazdy, auto jest zamulone, i dodatkowo przerywa podczas normalnej jazdy.
Podpiąłem samochód pod VAGA, i wyskoczyły mi następujące błędy, wszystko chyba związane z przepustnicą:

00518 - Thortle Position Sensor (G69)
00523 - Intake Air Temp Sensor (G42)
00515 - Camshaft Positon Hall Sensor (G40)

Od razu mówię że na benzynie średnio się znam, bo auto jest od brata, wolę diesla więc jak można odpowiadać bardziej zrozumiale to będę wdzięczny :)



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

1.8 - Przerywa, Wysoka Temp, Problem Przepustnicy.

Post autor: Haki » ndz kwie 26, 2015 23:12

Morsartt, wygoogluj błędy i zobacz za co odpowiadają ....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Morsartt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr mar 25, 2015 20:20

1.8 - Przerywa, Wysoka Temp, Problem Przepustnicy.

Post autor: Morsartt » wt kwie 28, 2015 21:36

Ok. Odnosnie bledow to blad 00515 widnieje tylko na zaplonie. Pozostale dwa to potencjometr przepustnicy, i czujnik temperatury powietrza. O ile sie nie myle to czujnik jest przy filtrze powieterza a potencjometr to ta wtyczka z boku przepustnicy na dziwnych torxach?

A gorszy problem z grzaniem sie silnika to wymienilem termostat i czujnik chlodnicy, tylko odnosze wrazenie ze termostat otwiera sie duzo ponad 90st. Czy to dlatego moze wode gotowac? Po otwarciu termostatu za chwile sie uruchamia wentylator lecz temperatura spada do okolo 100st. Co moge dalej sprawdzac?

Ed.

Rozebralem przepustnice, wyczyscilem.
Przy okazji sprawdzilem miernikiem dzialanie przepustnicy. Byla sporo przestawiona. Ustawilem zgodnie z opisem z forum, tylko przy traktowaniu krokowca 5V nie bylo reakcji, dopiero zaczal sie otwierac przy 10-11V. Mozna powiedziec ze przepustnica ustawiona wzorowo. Auto po odpaleniu od razu utrzymywalo ladnie 900obr. Ale po rozgrzaniu dalej jest problem z podnoszeniem obrotow co chwile. I nadal auto przerywa podczas dodawania gazu.

Jakies pomysly?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości