Wyłączony zapłon a kontrolki dalej swiecą

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lewan25
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt sty 31, 2014 13:43
Lokalizacja: Kępno

Wyłączony zapłon a kontrolki dalej swiecą

Post autor: Lewan25 » śr kwie 08, 2015 15:18

Opis problemu:
Wracałem do domu, 200m przed auto nagle samo zgasło, wrzuciłem luz, podjechalem pod dom, odpaliło normalnie, wjechałem na podwórko wyłaczyłem zapłon i wyciągnąłem kluczyk a auto dalej chodziło, pierwszy objaw turbina wiec 3 bieg strzał ze sprzegła - zgasło ale kontrolki dalej się swiecą, ogrzewanie dalej chodzi. Przekreciłem kilka razy stacyjką ale bez reakcji. Nie wazne czy zapłon wylaczony czy włączony kontrolki swiecą brak reakcji paliwa i temperatury. Odłaczyłem kleme, podłaczyłem i dalej to samo. Dodam tylko ze teraz auto juz nawet nie chce zapalic, kręci normalnie ale nie odpala. Silnik 1,9 TDI (ALH)
Jakies propozycje ? Jestem uziemiony auto stoi na podwórku a do nabliższego warsztatu 15km



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wyłączony zapłon a kontrolki dalej swiecą

Post autor: Qto » śr kwie 08, 2015 16:06

Kostka stacyjki, albo wiosełko w stacyjce...to co wchodzi w kostkę stacyjki



Awatar użytkownika
Lewan25
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt sty 31, 2014 13:43
Lokalizacja: Kępno

Wyłączony zapłon a kontrolki dalej swiecą

Post autor: Lewan25 » śr kwie 08, 2015 17:10

Auto postało godzine z odpieta klema, przyjechał kolega, zalozylismy klemie i odpalilo normalnie. Nie chodzi obrotomierz, temp i paliwo, przy wylaczeniu zaplonu dalej chodzi trzeba dlawic na wysokim biegu i znowu nie chce odpalic. Na wylaczonym zaplonie dodatkowo zaswieca sie kontrolka ABS po wlaczeniu zaplonu ona gasnie.



Awatar użytkownika
Lewan25
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt sty 31, 2014 13:43
Lokalizacja: Kępno

Wyłączony zapłon a kontrolki dalej swiecą

Post autor: Lewan25 » śr kwie 08, 2015 18:27

Teraz doszliśmy jeszcze do tego ze jak wylaczymy zaplon to auto dalej chodzi ale po wbiciu wstecznego gasnie. W liczniku dziala tylko godzina i przebieg reszta stoi. Kontrolki swieca normalnie



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wyłączony zapłon a kontrolki dalej swiecą

Post autor: Haki » śr kwie 08, 2015 19:18

Podłącz VAG-a na początek


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Wyłączony zapłon a kontrolki dalej swiecą

Post autor: rotkeh » śr kwie 08, 2015 20:49

Jak wyłączony zapłon i świeci to teraz wyciągaj i wkładaj po kolei bezpieczniki i patrz, kiedy wszystko zgaśnie , zobaczysz na jakim układzie jest problem .Tak samo możesz zrobić dla wszystkich przekaźników. Stawiałbym na stacyjkę lub "sklejony" przekaźnik.


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

Awatar użytkownika
Lewan25
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt sty 31, 2014 13:43
Lokalizacja: Kępno

Wyłączony zapłon a kontrolki dalej swiecą

Post autor: Lewan25 » śr kwie 08, 2015 21:19

Dzisiaj patrzylismy bezpieczniki kolo aku, w kabinie i nic, wyciagnelismy aku bo pod spodem pelno syfu bylo wyczyscilismy masy , kostki itp i dalej tak samo. Teraz rozebralismy plastiki i jutro bedziemy badali stacyjke. Dziwne bo teraz jechalem do domu to na odpalonym silniku nawet podswietlenia nie ma a jak wylacze zaplon wbije wsteczny to gasnie auto i nagle zapala sie podswietlenie zegarów



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Wyłączony zapłon a kontrolki dalej swiecą

Post autor: rotkeh » śr kwie 08, 2015 22:22

Jak włączasz wsteczny to zapala światła z tyłu , czy tylko gasi auto.

Masz tu schemat ALH łatwiej coś namierzyć i zdiagnozować co z czym jeść , http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1773064.html" onclick="window.open(this.href);return false;
sprawdź przekaźnik K22. i jeszcze zobacz jak wyciągniesz bezpiecznik od stopu F13 lub F43 czy auto zgasnie.
Ostatnio zmieniony śr kwie 08, 2015 23:02 przez rotkeh, łącznie zmieniany 1 raz.


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

Awatar użytkownika
Lewan25
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt sty 31, 2014 13:43
Lokalizacja: Kępno

Re: Wyłączony zapłon a kontrolki dalej swiecą

Post autor: Lewan25 » śr kwie 08, 2015 22:55

rotkeh pisze:Jak włączasz wsteczny to zapala światła z tyłu , czy tylko gasi auto.

Masz tu schemat ALH łatwiej coś namierzyć i zdiagnozować co z czym jeść , http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1773064.html" onclick="window.open(this.href);return false;
sprawdź przekaźnik K22.
Zapala tez światła z tyłu . Po zgaszeniu go dławiąc juz nie chce odpalic, trzeba zdjac kleme zalozyc i tak jakby sie resetuje bo juz kontrolki nie swieca, a jak go zgasze kluczykiem + bieg wsteczny to normalnie zapali... Bo majac caly czas wlaczony zaplon i silnik chodzi to normalnie biegi wszystko chodza i nie gasnie. Dopiero po przekreceniu kluczyka do pozycji 0 zaswieca sie kontrolka ABS samochod dalej chodzi i po wbiciu wstecznego gaśnie.



Awatar użytkownika
Lewan25
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt sty 31, 2014 13:43
Lokalizacja: Kępno

Wyłączony zapłon a kontrolki dalej swiecą

Post autor: Lewan25 » czw kwie 09, 2015 10:22

Okazało sie ze od wstecznego nie bylo bezpiecznika. Włozyłem bezpiecznik i raz gaśnie normalnie a raz ze trzeba kilka razy wbic wsteczny np tak jak przed chwila: 1 raz wbiłem wsteczny i nie zgasl tylko kontrolki lekko przygasly ,2 i 3 tak samo dopiero za 4 razem zgaslo. Wyciagnalem bezpiecznik odpalilem i znowu za 1 razem zgasl po wbiciu wstecznego. Bezpiecznik nr13 i 43 po wyciagnieciu zero reakcji



Awatar użytkownika
Lewan25
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt sty 31, 2014 13:43
Lokalizacja: Kępno

Wyłączony zapłon a kontrolki dalej swiecą

Post autor: Lewan25 » czw kwie 09, 2015 17:27

Dzisiaj podziałaliśmy ale nic to nie dało. Podjechalem do kolegi co ma elektromechanike na diagnoze. Podpieliśmy komputer i wywalilo błąd CAN, czujnik stopu (stopu nie ma), swieci sie kontrolka od grzania świec, przy kopułce koło akumulatora troche potopione kable, licznik nie reaguje na nic, nie mozna wyzerowac przebiegu ani ustawic godziny. Jutro o 10 jestem umówiony i mam mu auto zostawić na weekend. Mam nadzieje ze sobie z tym poradzi. Napisze jak sie cos dowiem nowego



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wyłączony zapłon a kontrolki dalej swiecą

Post autor: Haki » czw kwie 09, 2015 19:39

Lewan25, to świetnie ,że dopiero teraz o tym napisałeś :panna:
Dzisiaj podziałaliśmy ale nic to nie dało. Podjechalem do kolegi co ma elektromechanike na diagnoze. Podpieliśmy komputer i wywalilo błąd CAN, czujnik stopu (stopu nie ma), swieci sie kontrolka od grzania świec, przy kopułce koło akumulatora troche potopione kable, licznik nie reaguje na nic, nie mozna wyzerowac przebiegu ani ustawic godziny. Jutro o 10 jestem umówiony i mam mu auto zostawić na weekend. Mam nadzieje ze sobie z tym poradzi. Napisze jak sie cos dowiem nowego


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Lewan25
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt sty 31, 2014 13:43
Lokalizacja: Kępno

Re: Wyłączony zapłon a kontrolki dalej swiecą

Post autor: Lewan25 » pt kwie 10, 2015 20:12

Haki pisze:Lewan25, to świetnie ,że dopiero teraz o tym napisałeś :panna:
Dzisiaj podziałaliśmy ale nic to nie dało. Podjechalem do kolegi co ma elektromechanike na diagnoze. Podpieliśmy komputer i wywalilo błąd CAN, czujnik stopu (stopu nie ma), swieci sie kontrolka od grzania świec, przy kopułce koło akumulatora troche potopione kable, licznik nie reaguje na nic, nie mozna wyzerowac przebiegu ani ustawic godziny. Jutro o 10 jestem umówiony i mam mu auto zostawić na weekend. Mam nadzieje ze sobie z tym poradzi. Napisze jak sie cos dowiem nowego
Zapytalem na forum co to moze byc, sprawdzic stacyjke i kostke nie ma filozofii. Auto po części zrobione. Licznik odmówił posłuszeństwa, po rozebraniu okazało się ze plastik przy predkosciomierzu przypalony i na płytce tak samo. Udało mi się ogarnąć drugi licznik, winowajcą był też "dołożony alarm" który ewidentnie ingerował w stacyjke, po wywaleniu całej instalacji od alarmu auto normalnie gaśnie teraz kwestia licznika i swiateł stopu ktorych nie ma



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Wyłączony zapłon a kontrolki dalej swiecą

Post autor: pironet » pt kwie 10, 2015 21:27

to licznik ogarniety czy nie?co do stopu to pisałeś już ze masz czujnik stopu walnięty,nie kupuj zamiennika bo żaden nie działa prawodłowo,przerabiałem to ,ori nie jest drogi,uszkodzony czujnik stopu może też powodować świecenie spirali grzania świec na liczniku.


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości