Centralny zamek - jedna wielka kaszana Golf MK4

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mmikolajl23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 14:13
Lokalizacja: Żnin

Centralny zamek - jedna wielka kaszana Golf MK4

Post autor: mmikolajl23 » pt kwie 03, 2015 14:54

Witam.

Rzecz tyczy się centralnego zamka w VW Golf IV 5d '98 bez pilota.

1. Zacznijmy od tego, że tylne drzwi prawe w ogóle nie reagują na centralny, trzeba otwierać i zamykać ręcznie.

2. Po wciśnięciu rygla drzwi kierowcy tylne lewe drzwi raz się zamykają, raz nie (reszta działa).

3. Wymieniałem wkłady zamków u obojga przednich drzwi i co się okazało drzwi pasażera od zew. zblokowały się (klamka nie reaguje) natomiast od wew. można otworzyć.

Ogólna kaszana, szlag mnie już trafia, a dobrych fachowców od elektryki u mnie w okolicy ni ma.

Proszę o pomoc!



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Centralny zamek - jedna wielka kaszana Golf MK4

Post autor: Qto » pt kwie 03, 2015 20:44

Na początek trzeba przejrzeć zamki... poprawić luty, sprawdzić działanie mikrostyków - są o tym tematy w FAQ



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Re: Centralny zamek - jedna wielka kaszana Golf MK4

Post autor: rotkeh » sob kwie 04, 2015 08:36

mmikolajl23 pisze:Witam.

Rzecz tyczy się centralnego zamka w VW Golf IV 5d '98 bez pilota.

1. Zacznijmy od tego, że tylne drzwi prawe w ogóle nie reagują na centralny, trzeba otwierać i zamykać ręcznie.

2. Po wciśnięciu rygla drzwi kierowcy tylne lewe drzwi raz się zamykają, raz nie (reszta działa).

3. Wymieniałem wkłady zamków u obojga przednich drzwi i co się okazało drzwi pasażera od zew. zblokowały się (klamka nie reaguje) natomiast od wew. można otworzyć.

Ogólna kaszana, szlag mnie już trafia, a dobrych fachowców od elektryki u mnie w okolicy ni ma.

Proszę o pomoc!
1.Zimne luty, przerwane kabelki pod osłoną gumową przy zawiasie , zawilgocony moduł komfortu.....
2.To by wskazywało na zimne luty na płytce w zamku . Dobrać się do zamka nie wyciągać go jedynie zdjąć osłonę drzwi , jedna osoba zamyka otwiera przyciskiem druga dociska kostkę przy zamku i sprawdza czy zmienia się sposób działania , jeśli tak wyjąć rozebrać i polutować.
3.Może być źle ustawiona linka też nie będzie otwierać , wyciągnąć wkładkę i sprawdzić bez niej po wcześniejszym prze regulowaniu linki, czy otwiera jeśli nie wyjąć zamek sprawdzić na zewnątrz czy pracuje poprawnie (symulując zamykanie otwieranie drzwi).


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

mmikolajl23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 14:13
Lokalizacja: Żnin

Centralny zamek - jedna wielka kaszana Golf MK4

Post autor: mmikolajl23 » sob kwie 04, 2015 11:39

Ok, drugi i trzeci pkt zrealizowany. Czas wziąć się za pierwszy. Dzięki za pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości