Brak napiecia na pompie, brak wskazania temp płynu.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Majda1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sie 18, 2013 20:50
Lokalizacja: Santok

Brak napiecia na pompie, brak wskazania temp płynu.

Post autor: Majda1990 » ndz lut 15, 2015 21:55

Witam.
A wiec chodzi o auto Seat Inca 1.9 zwykły Diesel.

W karoserii znajduje się czwarty już motor i od poprzednich trzech mam ten sam problem.

Na oryginalnym silniku wszystkie wskaźniki działały poprawnie, do pierwszej wymiany silnika, został zamontowany z golfa III kumpel który podłączył elektrykę silnika zauważył że po przekręceniu kluczyka nie daje napięcia na elektro zawór , za główną kostką dorwał żółto czarny kabel i przedłużył go pod elektrozawór pompy wtryskowej

Pominę wymianę następnych dwóch , a wiec o to co dzieje się teraz :

Zlutowałem kabel z powrotem tak jak powinien być, auto w którym był poprzedni silnik działało wszystko prawidłowo, czujnik temp oleju razem z przewodami do kostki zostało razem z silnikiem z poprzedniego auta czyli tam musi być wszystko dobrze podłączone, wraz z licznikiem,

- brak napięcia na elektrozawór
- brak wskazania temperatury płynu chłodzącego
- kontrolka oleju cały czas mryga

Brak napięcia na elektro zawór no to nawet nie problem wystarczy ze pociągne dodatkowy przewód od stacyjki
Ale najbardziej zależy mi na wskazaniach temp ,
Czujnik temp ma 4 przewody na pewno jeden przewód lub dwa muszą dochodzić do licznika i wskaźnika, może ktoś wie jak to zrobić aby pokazywało, najchętniej to podpiął bym się pod jedno wyjście z czujnika i wpiął się w jeden przewód od wiązki z licznika żeby ten w końcu coś pokazał.
No i drugi problem czujnik ciśnienia oleju,

Silnik mam z seata ibizy no przecież to dosłownie wszystko takie same jest a jednak jest cały czasz problem.
Zauważyłem że w kostce która wychodzi z głównej ta co jest przykęcana do wiązki silnika jest więcej kabli niż do tej od silnika

PROSZĘ O POMOC



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości