Gaśnie w czasie jazdy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

olek1995
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 21:21

Gaśnie w czasie jazdy

Post autor: olek1995 » pt lut 13, 2015 19:42

Witam. Panowie mam problem z golfem mk4 1.6sr mianowicie pewnego razu chodził na biegu jałowym i zgasł. Pomyślałem, że to przypadek, ale od tamtej pory gaśnie w czasie jazdy na 2-3 sekundy i znowu zapala. To auto ojca i pojechał on podłączyć się pod komputer, gdy wrócił to powiedział, że facet stwierdził ze jest uszkodzony jakiś procesor w liczniku i trzeba go naprawić albo wymienić. Dla mnie było to nie jasne, wiec pojechałem się go spytać o co mu chodziło ale jakoś mącił, że cieżko było z niego coś wycisnąć, wiec tyle wiem. Wydaje mi się że mogło mu chodzić o immo, ale pewny nie jestem i chciałem się spytać was co może być przyczyną gaśnięcia i co ewentualnie jest w liczniku takiego co mogło by dawać ten efekt i jak to naprawić. Proszę o szybką odpowiedź ponieważ potrzebuję go sprawnego :-) Wiem, że mam już odpowiedź jakaś z komputera ale nie mam pewności. Dodam jeszcze, że gdy dzisiaj wracał tata do domu to mu prędkościomierz i chyba obrotowierz przestał działać. Dzieje się to w czasie jazdy i nie gaśnie po odpaleniu, chocoaż potrafi wogóle nie odpalić nawet nie złapać, a powinien chyba na 3s. To troche zawiłe ale nie mam pomysłu i prosze o odpowiedz :-) Pozdrawiam :D



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Gaśnie w czasie jazdy

Post autor: bioly05011 » pt lut 13, 2015 20:56

jakąś !!!w sumie nie wiesz nic,powinieneś zapytać jaki błąd był


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Gaśnie w czasie jazdy

Post autor: Haki » sob lut 14, 2015 09:21

olek1995, facet VAG-iem stwierdził ,że kość w liczniku jest uwalona :rotfl: dobre dobre ...

Podjedź do kogoś z regionalnego z kabelkiem i wpisz na forum co pokazuje VAG ... bo coś ten mechanior kręci panie


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Gaśnie w czasie jazdy

Post autor: bioly05011 » sob lut 14, 2015 20:42

kolega Haki, ma rację,jedź do gościa tego co sprawdzał juz,niech poda Ci jaki był błąd,dodatkowo możesz mu powiedzieć temu magikowi że za h... może Cie trzymać a nie robić...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Gaśnie w czasie jazdy

Post autor: Qto » sob lut 14, 2015 21:57

na pewno nie immo...bo po odpaleniu można odłączyć wszystkie kable związane z immo i silnik nie zgaśnie :bajer:

obroty nie falują ? Może gaśnięcie występuje przy zmianie biegu lub dojeżdżaniu do skrzyżowania ?



olek1995
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 21:21

Gaśnie w czasie jazdy

Post autor: olek1995 » ndz lut 15, 2015 19:14

To może być immo, bo zegary ogarnąłem, że wszystko działa była licha masa akumulatora. Teraz nie mogę go zapalić, bo zapali i po 1-2s gaśnie a na tablicy wywala kontrolkę samochodu z kluczykiem i kiedyś czytałem, że to immo, ale może się mylę to mnie poprawcie. Qto faktycznie obroty falują, gdy przygasał to licznik się resetował i to nie było jakieś regularne tylko jak mu się zachciało to przygasanie. Powtórzyłem się z immo bo mi teraz całkiem podpasowało pod problem, ale może się mylę także bez nerw panowie, że trzymam się jednego. Na chwilę obecną sprawa wygląda tak, że dałem koledze mój kabel vag który mi stwarzał problemy przy podłączeniu a on jakoś się połączył i muszę go od niego odebrać wtedy zczytam błędy i dam znać co i jak :-) Pozdrawiam :-)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Gaśnie w czasie jazdy

Post autor: Qto » ndz lut 15, 2015 20:47

olek1995 pisze:To może być immo
w tej chwili tak, wcześniej nie...immo nie powoduje gaśnięcia silnika tylko brak możliwości jego odpalenia

może jest problem z prądem...wyciągnij aku, jego podstawę i zobacz w jakim stanie są punkty masowe pod nią



olek1995
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 21:21

Gaśnie w czasie jazdy

Post autor: olek1995 » wt lut 17, 2015 19:59

Właśnie punkt pod akumulatorem był urwany i kupiłem inny kabel i wróciło wszystko do normy tylko został problem immo. Wróciłem akurat od kolegi i idę się podłączyć z kompem, jak odczytam to wrzucę kody :-) Podobno da się usunąć czy jak to nazwać immo, gdzieś o tym czytałem tylko nwm czy to prawda, że vagiem się da :D Pozdrawiam :-)



Awatar użytkownika
ankonian7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: pn lis 25, 2013 22:26
Lokalizacja: Śląskie

Gaśnie w czasie jazdy

Post autor: ankonian7 » wt lut 17, 2015 20:33

vagiem spokojnie zakodujesz kluczyki (posiadajac pin), wylaczenie immo -commander :bajer:


Kupię: -nakładki na pedały audi TT,

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Gaśnie w czasie jazdy

Post autor: Qto » wt lut 17, 2015 23:24

olek1995 pisze:Właśnie punkt pod akumulatorem był urwany
:bigok:
olek1995 pisze: został problem immo
jeżeli nie namotałeś nic wyciągając licznik///to włącz zapłon i poczekaj aż się immo ogarnie...20, 30, czasami 40 minut - nie potrzeba kompa



maly1970
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 14:16

Gaśnie w czasie jazdy

Post autor: maly1970 » śr lut 18, 2015 10:43

ankonian7 pisze: wylaczenie immo -commander
skąd taka teoria?,przeczytaj wszystko od poczatku.



olek1995
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 21:21

Gaśnie w czasie jazdy

Post autor: olek1995 » śr lut 25, 2015 10:00

Panowie chyba problem został usuniety :D Zacznę od początku, że problemy zaczęły się od tego, że nie chciał zapalać co jakiś czas i wtedy okazało się, że była urwana masa pod akumulatorem poza tym była już trochę zaśniedziała, wiec przykręciłem inny kabel z nową klemą, ale pominąłem punkt pod akumulatorem i przykręciłem ją bezpośrednio do skrzyni. Wtedy zaczął przerywać, ale nie powiązałem tego z tym kablem. Qto jak i ojciec wspomnieli o tej masie żeby była oryginalna, wiec pojechałem na szrot i za pare groszy ją kupiłem. Sprawa na chwilę obecną ma się tak, że golf nie przerywa :okej: Dziękuję za pomoc :bigok: Pozdrawiam :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości