Dźwięk / brzęczyk NIE od świateł - o co chodzi?!

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marecki11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob sty 10, 2015 22:16

Dźwięk / brzęczyk NIE od świateł - o co chodzi?!

Post autor: marecki11 » pt lut 06, 2015 21:43

Kiedyś, siedząc długo w swoim VW Scirocco przy zaświeconej lampce załączył się dziwny sygnał - taki ciche pojedyncze dźwięki co 5 sekund (dyn....dyn....dyn). Zupełnie co innego niż brzęczyk świateł. Wyszedłem z auta, zamknąłem z pilota i jeszcze słychać było na zewnątrz (przez szyby) jak kilka razy brzdęknął. Pomyślałem, że to być może ostrzeżenie, że rozładowuję akumulator (długie świecenie lampki). Zbagatelizowałem sprawę.

Dziś odkurzałem auto, przez długi drzwi były otwarte i znów uruchomił się ten sygnał! Jednak kontrolka od akumulatora się nie świeci, odpala normalnie, więc to jednak chyba coś innego. Pytanie co - w Internecie nic na ten temat nie znalazłem, książka obsługi nie pomaga, nie mam kogo spytać...

Może wiecie, o co chodzi?



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Dźwięk / brzęczyk NIE od świateł - o co chodzi?!

Post autor: amatorek » pt lut 06, 2015 21:50

Moim zdaniem,jest to sygnał o otwartych dzwiach,chociaż były zamknięte i było słychać jeszcze sygnał.
Może komputer oszczędza aku(ile ma wiosenek)
Ostatnio zmieniony pt lut 06, 2015 21:57 przez amatorek, łącznie zmieniany 1 raz.



marecki11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob sty 10, 2015 22:16

Dźwięk / brzęczyk NIE od świateł - o co chodzi?!

Post autor: marecki11 » pt lut 06, 2015 21:53

Tylko ten sygnał nie ustawał po zamknięciu drzwi i zamknięciu auta (nie od razu). Pojawił się ponadto przy zamkniętych drzwiach. To na pewno nie to.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości