Brak zasilania bezpiecznika numer 6 i problem z 13

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kawasaki79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 17:49
Lokalizacja: zielona góra
Kontakt:

Brak zasilania bezpiecznika numer 6 i problem z 13

Post autor: kawasaki79 » śr sty 21, 2015 19:44

Cześć wszystkim mam problem z moim golfikiem i chyba czas coś z tym zrobić :).
Problem polega na tym ze nie zapala mi się oświetlenie wewnątrz auta jak otwieram drzwi i cały czas działają mi elek. szyby a nie jak powinno być tylko z kluczykiem i chwilę po wyjęciu.
Przez podłączone cały czas szyby w ciągu 2-3 dni rozładowuje mi akumulator, żeby nie rozładowywało mi akumulatora muszę wyjąć bezpiecznik numer "13" ale wtedy nie działa mi centralny (szaleje bo nie chce zamykać ale otwiera bez problemu) i nie otwiera się klapa bagażnika (jest na elek. siłownik).
Oprócz tego mam jeszcze kabelkiem połączony bezpiecznik "38" z "6", bo w bezpieczniku "6" nie ma prądu, czyli z zasilania bezpiecznika "38" jest poprowadzony kabelkiem prąd do odbioru prądu bezpiecznika "6" bo bez tego centralny znów wariuje (otwiera ale nie zamyka).
Jeszcze ku mojemu zdziwieniu jak podałem prąd na zasilanie bezpiecznika "6" to zapaliły się kontrolki na liczniku. (szalone).

Autko takie kupiłem i służy mi wiernie od kwietnia tamtego roku.
Nie chce mi się ciągle wyciągać bezpiecznika numer "13" zawsze gdy zostawiam go w garażu a po za tym nie mogę go wtedy zamknąć za pomocą centralnego.
Gdybym nie garażował golfa szukał bym problemu dużo wcześniej ale w końcu trzeba to zrobić nie ma co odkładać.

W skrzyńce bezpieczników wszystkie kabelki całe wszystko oryginalnie.

Moje pytanie gdzie znajdę drugi koniec kabelka zasilającego bezpiecznik numer "6" i gdzie jeszcze proponowali byście szukać? :)
Za wszystkie pomoce sugestię wielkie dzięki :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak zasilania bezpiecznika numer 6 i problem z 13

Post autor: Qto » czw sty 22, 2015 00:27

rocznik, rodzaj nadwozia, nr komfortu ?



kawasaki79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 17:49
Lokalizacja: zielona góra
Kontakt:

Re: Brak zasilania bezpiecznika numer 6 i problem z 13

Post autor: kawasaki79 » czw sty 22, 2015 02:55

Rok 1999
Kombi
Gdzie znajdę numer? bo do modułu komfortu chyba trzeba dużo rozbierać?
Dzięki :)

Nr. komfortu 1JO9597992H 849



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak zasilania bezpiecznika numer 6 i problem z 13

Post autor: Qto » ndz sty 25, 2015 14:50

bezpiecznik nr 6 zasilany jest plusem po stacyjce...podobnie jak bezpiecznik nr 5. Bezpiecznik nr 38 ma stały plus więc zasilając z niego bezpieczniki 5 oraz 6 mogą występować problemy - urządzenia zasilane tymi bezpiecznikami przez cały czas widzą włączony zapłon.
Czort wie co masz namieszane...ale na początek podaj plus po stacyjce zamiast tego z bezpiecznika nr 38



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości