Golf Plus 2005 r. Wysiadły przednie wycieraczki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

parafik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw sty 08, 2015 20:35
Lokalizacja: Międzyzdroje

Golf Plus 2005 r. Wysiadły przednie wycieraczki

Post autor: parafik » czw sty 08, 2015 21:03

Witam wszystkich forumowiczów.
Moj problem polega na tym, że wsiadając wczoraj rano do samochodu zauważyłem, że nie działają wycieraczki na żadnym biegu. Spryskiwacze działają, tył też. Czujnik zamknięcia klapy też sprawny. Przy próbie włączenia wycieraczek brak dźwięku pracującego przekaźnika. Bezpieczniki sprawne. Vag commander pokazał 2 błędy:
0000 leistungsmodul, bordnetz - sg ausgabe ende error not stored
1764 ausgabe ende
Wygląda na to jakby na module nie było napięcia. Lub to on padł. Nie wiem może się mylę, ale jeśli nie to gdzie mam go szukać. Vivid Workshop nic mi nie pokazał.
Mk5 1.9 90km silnik BRU
Prosiłbym o pomoc bo w chwili obecnej jestem unieruchomiony.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Golf Plus 2005 r. Wysiadły przednie wycieraczki

Post autor: Haki » czw sty 08, 2015 21:38

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2450210.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

parafik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw sty 08, 2015 20:35
Lokalizacja: Międzyzdroje

Golf Plus 2005 r. Wysiadły przednie wycieraczki

Post autor: parafik » czw sty 08, 2015 21:49

Z twojego linka nic sie nie dowiedziałem ale dzięki za pomoc.
Bo skoro nie słyszę pracy przekaźnika to albo nie dostaje napięcia albo sam padł. I tu chodzi mi o to gdzie znajduje się ten cały moduł.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Golf Plus 2005 r. Wysiadły przednie wycieraczki

Post autor: Haki » czw sty 08, 2015 22:01

a np
albo instalacja - ostatnio mialem pare pod rzad - urwany cienki fioletowo bialy przecieraja sie za aku
sprawdziłeś ?

Sprawdzałeś stan mechanizmu ? czy w ogóle da się ruszyć po wymontowaniu ?

Rozmawiałem przed chwilą z kolegą który ma MKV --- u niego był uwalony silnik --- w środku załapał wilgoci i się zwyczajnie spalił ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

parafik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw sty 08, 2015 20:35
Lokalizacja: Międzyzdroje

Golf Plus 2005 r. Wysiadły przednie wycieraczki

Post autor: parafik » czw sty 08, 2015 22:13

Ale z tego co czytałem na innych forach jesli padłby kabel lub silnik to przekaźnik powinien działać. Raz już ten fioletowy przewód miałem wymieniany. Przestanie padac zobacze napięcia na silniczkach. Bo jak na razie leje od wczoraj a wtedy padło.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Golf Plus 2005 r. Wysiadły przednie wycieraczki

Post autor: Haki » czw sty 08, 2015 22:17

:bajer: czekamy więc ....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

wanior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 10:08
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Golf VII Kombi

Golf Plus 2005 r. Wysiadły przednie wycieraczki

Post autor: wanior » pt sty 09, 2015 19:51

W zamku maski jest krańcówka która odpowiada za prace wycieraczek i ona się kolego Tobie najprawdopodobniej uszkodziła i dlatego nie działają wycieraczki.
Koło prawej lampy przedniej jest kostka przymocowana na wzmocnieniu czołowym (pasie przednim) gdzie idzie przewód do tej krańcówki, rozłącz i wtedy powinny ruszyć wycieraczki albo trzeba włożyć mostek w tą kostkę od strony instalacji ale teraz dokładnie nie pamiętam bo Golfa V to miałem bardzo dawno i tez był ten problem. A pamiętaj testować na zamkniętej masce bo to jest zabezpieczenie aby nie uszkodzić maski jak jest otwarta. Jeśli chcesz zdjęcie tej krańcówki to napisz na PW to podeśle żebyś wiedział jak to wygląda. Pozdrawiam, :D



parafik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw sty 08, 2015 20:35
Lokalizacja: Międzyzdroje

Re: Golf Plus 2005 r. Wysiadły przednie wycieraczki

Post autor: parafik » pt sty 09, 2015 21:11

Czujnik klapy działa prawidłowo. Przy otwartej klapie nie działa spryskiwacz a zamkniętej działa. Czujnik sprawny na 100%. Przekaźnik F1 i F19 sprawne (mam książkę do niego. po niemiecku ale da się przeczytać) Dzisiaj sprawdziłem wszystko i doszedłem do przekaźnika, który wg. mnie nie działa.
https://lh5.googleusercontent.com/-evnq ... G_0267.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
https://lh6.googleusercontent.com/-eApC ... G_0268.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie wiem dokładnie jak go sprawdzić. W srodku napruty elektroniką a wg. schematu podłączałem napięcie 12v i nie było efektu. Inne przy sprawdzaniu pykały ten nie. Łączyłem piny 4762 z 8 i 5 i bez rezultatu. Później kombinowałem poza schematem ale dalej nic. W przekaźniku są dwa małe przekaźniki i mnóstwo elektroniki. Nie wiem, może ma połączenie z elektroniką przed silniczkami i dlatego się nie załącza!? Może coś przegapiłem?

Dodam kod błędu:
moduł zasilania, bortnez - błąd koniec wyjściowy sg Nie Przechowywane, a kto nie wie co to bortnez niech sprawdzi w google.



parafik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw sty 08, 2015 20:35
Lokalizacja: Międzyzdroje

Re: Golf Plus 2005 r. Wysiadły przednie wycieraczki

Post autor: parafik » sob sty 10, 2015 14:35

Temat rozwiązany. Zadomowił mi się szczur. Przegryzł główne zasilanie wycieraczek.



parafik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw sty 08, 2015 20:35
Lokalizacja: Międzyzdroje

Golf Plus 2005 r. Wysiadły przednie wycieraczki

Post autor: parafik » sob sty 17, 2015 22:26

Panowie sprawa wygląda tak: ,,Kable naprawione a problem wyglada na tym że wycieraczka kierowcy nie dość że startuje jako druga wadząc o pasażera to jeszcze zatrzymuje się w połowie i nie wraca". Ruszając manetką przy kierownicy powoli opada w dół. Oddałem auto do mechanika ale widze że sobie z tym nie radzi. Wymienił silnik wycieraczki i po tym brak kontaktu z nim. Może z was ma jakieś pomysły? Bo widze że bardziej naciągnie mnie na koszty.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Golf Plus 2005 r. Wysiadły przednie wycieraczki

Post autor: grg474 » ndz sty 18, 2015 10:03

parafik, jeśli masz 2 silniczki przedniej szyby tak jak w Touranie 2005 to możliwe że po 1 silniczek kierowcy jest z anglika a wtedy ten silniczek ma inną elektronikę. Po 2 musi być prawidłowo zamontowany silniczek tj w prawidłowym kierunku ustawiony pręt napędzający - wiem bo mi też zeszło z wymianą silniczka pasażera w Touranie - najpierw kazało się że silniczek jest z angola a ponieważ zatarty był tylko mechanizm to do silniczka, ktory był oryginalnie przykręciłem mechanizm z angola a potem kilkakrotnie musiałem regulować


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

parafik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw sty 08, 2015 20:35
Lokalizacja: Międzyzdroje

Re: Golf Plus 2005 r. Wysiadły przednie wycieraczki

Post autor: parafik » pn sty 26, 2015 19:47

Okazała się uszkodzona wycieraczka po stronie kierowcy. 7 dni roboty przez elektryka i w końcu dopasował silnik.
Dziękuję wszystkim za wszelkie rady.

pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości