Która poduszka zwraca taki błąd? + EGR - kontrolka check eng

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

qwee
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw gru 27, 2012 15:29

Która poduszka zwraca taki błąd? + EGR - kontrolka check eng

Post autor: qwee » ndz sty 04, 2015 14:48

Zdemontowałem tylne światła, zrobiłem co trzeba i założyłem je z powrotem. Swiatła działają, lecz mam zapaloną kontrolkę poduszki powietrznej:

Obrazek

Panowie, która z poduszek zwraca taki błąd? Tzn gdzie jest umiejscowiona? Chodzi oczywiście o tą zaznaczoną. Reszta jest nie istotna. Czy demontaż świateł mógł mieć wpływ na tą usterkę czy to zbieg okoliczności. Poduszki mam w bocznych słupkach oraz z tyłu za głową pasażera na tylnej kanapie - w przestrzeni pomiędzy boczną szybą a klapą bagażnika (nie wiem jak określić ten element: tylny słupek?), oraz po zewnętrznej stronie fotela.

golf V 1.9 2004 rok 3d.
Ostatnio zmieniony pn sty 05, 2015 11:16 przez qwee, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Która poduszka zwraca taki błąd?

Post autor: Haki » ndz sty 04, 2015 15:30

zapłonniki boczne poduszki powietrznej pasażera
Sprawdź czy pod fotelem pasażera wszystko jest połączone jak należy ( wtyki ) - mogło się rozłączyć


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

qwee
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw gru 27, 2012 15:29

Która poduszka zwraca taki błąd?

Post autor: qwee » ndz sty 04, 2015 16:07

No generalnie jest to pierwsza rzecz którą sprawdziłem. Ponadto gdy rozpiąłem wtyczkę pod fotelem to doszły kolejne błędy. Czy "poduszka boczna pasażera" to ta w słupku, w siedzeniu czy może ta za głową pasażera z tyłu?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Która poduszka zwraca taki błąd?

Post autor: grg474 » ndz sty 04, 2015 16:24

qwee pisze: Czy "poduszka boczna pasażera" to ta w słupku, w siedzeniu czy może ta za głową pasażera z tyłu?
masz napisane Zuender Kopfairbag Beifahrerseite - w tłumaczeniu zapalnik poduszki powietrznej głowy strona pasażera = kurtyna bo ona jest dla pasażerów z przodu i z tyłu


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

edzio2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 22:06

Która poduszka zwraca taki błąd?

Post autor: edzio2 » ndz sty 04, 2015 17:03

dodać tylko ,że kostka jest z tyłu po środku,trzeba uchylić sufitówkę,aby się tam dostać.



qwee
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw gru 27, 2012 15:29

Re: Która poduszka zwraca taki błąd?

Post autor: qwee » ndz sty 04, 2015 18:40

edzio2 pisze:dodać tylko ,że kostka jest z tyłu po środku,trzeba uchylić sufitówkę,aby się tam dostać.
Tego się obawiałem. Czy może mieć to związek z demontażem tylnych świateł, czy raczej jest to zbieg okoliczności?



edzio2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 22:06

Która poduszka zwraca taki błąd?

Post autor: edzio2 » ndz sty 04, 2015 19:05

nie ma związku



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Która poduszka zwraca taki błąd?

Post autor: grg474 » ndz sty 04, 2015 23:03

qwee pisze:Czy może mieć to związek z demontażem tylnych świateł, czy raczej jest to zbieg okoliczności?
jak ze światłami wyciągnąłeś całą wiązkę z samochodu to ma, jak same lampy to nie ma


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

qwee
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw gru 27, 2012 15:29

Która poduszka zwraca taki błąd? + EGR - kontrolka check eng

Post autor: qwee » pn sty 05, 2015 11:20

Wyciągałem samą lampę. Miałem nadzieje, że może to poduszka z za głowy pasażera z tyłu gdyż szukałem analogi w postaci wspólnie prowadzonej wiązki.

Zadam kolejne pytanie. Ta sama diagnostyka chińskim vag k+can commander wskazała na błąd: "zbyt mała przepustowość układu recyrkulacji spalin". Świeci się kontrolka check engine i z z okolic EGR słuchać charakterystyczny stukot. Tak jakby jakiś zaworek otwierał się i zamykał. Ubytków w pracy silnika nie zauważyłem patrząc z punktu widzenia użytkownika. Brak spadków mocy, zmian spalania. Czy można tą kontrolkę zgasić programowo wraz z komunikatem na wyświetlaczu tak aby nie denerwowała?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Która poduszka zwraca taki błąd? + EGR - kontrolka check

Post autor: Haki » pn sty 05, 2015 12:31

qwee pisze:Wyciągałem samą lampę. Miałem nadzieje, że może to poduszka z za głowy pasażera z tyłu gdyż szukałem analogi w postaci wspólnie prowadzonej wiązki.

Zadam kolejne pytanie. Ta sama diagnostyka chińskim vag k+can commander wskazała na błąd: "zbyt mała przepustowość układu recyrkulacji spalin". Świeci się kontrolka check engine i z z okolic EGR słuchać charakterystyczny stukot. Tak jakby jakiś zaworek otwierał się i zamykał. Ubytków w pracy silnika nie zauważyłem patrząc z punktu widzenia użytkownika. Brak spadków mocy, zmian spalania. Czy można tą kontrolkę zgasić programowo wraz z komunikatem na wyświetlaczu tak aby nie denerwowała?

Widzę ,że wałkowałeś temat :bajer: http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=3 ... 8930b01951" onclick="window.open(this.href);return false;

Zrobiłeś to co tam koledzy podpowiadali ? Czy spodziewasz się ,że tu napiszą co innego ...
Może najlepiej będzie jak odłączysz wszystkie diody z zegarów --- nie świeci - nie ma problemów :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

qwee
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw gru 27, 2012 15:29

Re: Która poduszka zwraca taki błąd? + EGR - kontrolka check

Post autor: qwee » pn sty 05, 2015 13:03

Haki pisze:
qwee pisze: Zrobiłeś to co tam koledzy podpowiadali ? Czy spodziewasz się ,że tu napiszą co innego ...
Może najlepiej będzie jak odłączysz wszystkie diody z zegarów --- nie świeci - nie ma problemów :bajer:
Oczywiście, że zrobiłem, nie pomogło więc szukam innej porady. Nikt nie odpowiedział na moje ostatnie pytanie i poszukuje szczęścia w innym miejscu. Czy jak jeden mechanik da złą diagnozę to nie wolno udać się do innego?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Która poduszka zwraca taki błąd? + EGR - kontrolka check eng

Post autor: Haki » pn sty 05, 2015 13:06

Wymieniałeś EGR-a na sprawny ? Może wystarczy swój zreanimować o ile się da....

Napisz co z autkiem zrobiłeś w związku z tym CHECK ENGINE
Oczywiście, że zrobiłem, nie pomogło więc szukam innej porady. Nikt nie odpowiedział na moje ostatnie pytanie i poszukuje szczęścia w innym miejscu. Czy jak jeden mechanik da złą diagnozę to nie wolno udać się do innego?
Skoro chcesz porady odnośnie naprawy --- to nie szukaj rozwiązania w postaci wyłączenia kontrolki ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

edzio2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 22:06

Która poduszka zwraca taki błąd? + EGR - kontrolka check eng

Post autor: edzio2 » pn sty 05, 2015 14:22

qwee pisze: Czy można tą kontrolkę zgasić programowo wraz z komunikatem na wyświetlaczu tak aby nie denerwowała?
Żaden problem



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Która poduszka zwraca taki błąd? + EGR - kontrolka check

Post autor: Haki » pn sty 05, 2015 14:42

edzio2 pisze:
qwee pisze: Czy można tą kontrolkę zgasić programowo wraz z komunikatem na wyświetlaczu tak aby nie denerwowała?
Żaden problem
więc napisz chłopakowi co i jak ma zrobić .....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości