Problem z odpalaniem.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sammos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 16:33

Problem z odpalaniem.

Post autor: Sammos » ndz gru 28, 2014 12:17

Witam,
nie wiedziałem gdzie dokładnie opisać, bo problem zarówno jest w elektryce jak i w paliwie które wlewam do autka.

Otóż problem polega na tym... w aucie zostały wymienione przewody, palec, kopułka, pompa paliwowa i świece, a auto często nie chcę odpalić. W odpalaniu, pomaga jeżeli chwilę pogrzebie w tablicy rozdzielczej bezpieczników, i powyciągam wszystkie, jak i włożę z powrotem. Niestety po wizycie u elektryka, nie widzi on problemu, gdyż odpalał za pierwszym razem, szczerze to do dziś odpala za pierwszym razem.

Zauważyłem też, że jeżeli zatankuje auto, i nie ważne czy full czy połowę czy za 50 zł, to ma problem z odpalaniem, nie łapie za pierwszym lub drugim "charakterystycznym charczeniem" tylko chwilę trzeba przytrzymać kluczyk. Drugim objawem który zauważyłem jadąc na święta, to to że po zatankowaniu na full, z baku wyleciało jeden lub dwa litry paliwa.

W dniu dzisiejszym też sprawdziłem że pod bakiem jest kilka kropelek paliwa na jezdni, ale nie widać ściekających kropel z baku.

Auto to Golf III Cabrio 1.6 b, bez gazu, 1997r.
Może ktoś da namiary na dobrego mechanika w Gdańsku(Trójmieście), bo co rusz mechanik, to inna teoria... Jeden chce wymienić jedną-dwie części, a drugi całe auto...
Proszę o pomoc.


Edit:
Jeżeli nie chcę odpalić, wtedy objawia się to tym, iż silnik próbuje się włączyć, dźwięk jest identyczny jak w bezproblemowym odpalaniu, jednak na tablicy z zegarami, mryga co chwilę lampka od oleju.

Edit2: Przypomniało mi się też, że jak jechałem ponad 400 km do siebie od Gdańska, to mocno nagrzany był przekaźnik od sondy/sterowania silnikiem, bodajże z oznaczeniem 167, jednak mechanik rozebrał go, i nie widział stopienia, itp.

Edit3: Jeżeli chodzi o pochodzenie paliwa, to tankowałem na stacjach :
- Orlen
- Lotos
- I jeszcze jedna której nie pamiętam
Więc od razu mówię że jakoś paliwa na pewno nie ma nic z tym wspólnego.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Problem z odpalaniem.

Post autor: -=ren=- » pn gru 29, 2014 12:57

sprawdź kostkę stacyjki i podmień podmień "przekaźnik odciążający styk X" i/lub sterowania silnikiem...


vwlifestyle.pl
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości