Nie działające oświetlenie i tylnia klamka bagażnika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

matrix 1994
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn gru 01, 2014 21:06

Nie działające oświetlenie i tylnia klamka bagażnika

Post autor: matrix 1994 » pn gru 08, 2014 18:20

Witam !
Mam golfa 1,6 SR 1998r.

Od niedawna zauważyłem problem z moim oświetleniem w samochodzie może nie jest on aż tak tragiczny ale jest, chodzi i to że czujnik nie włącza oświetlenie po otwarciu prawych tylnich drzwi co może być przyczyną ?. I jeszcze lampka w bagażniku wogóle nie świeci, zmierzyłem napięcie na wyjściu z lampki i wynosi 9,52 V czy to problem z przewodem ? Również mam problem z tylnim zamkiem klapy można go otworzyć tylko kluczykiem czytałem już o tym i z tego co wynika to wina mikrostyku ale wole się upewnić pisząc do was.

z Góry Dziękuje za odpowiedzi !



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Nie działające oświetlenie i tylnia klamka bagażnika

Post autor: amatorek » pn gru 08, 2014 21:46

Prawe tylne drzwi to mikrostyk a w klapie to centralny,(jeżeli go masz)siłownik połączony z plastikiem na wkładkce zamka .Plastiki lubią się wyłamywać.Światło w bagażniku to też może być mikrostyk albo żarówka.



matrix 1994
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn gru 01, 2014 21:06

Nie działające oświetlenie i tylnia klamka bagażnika

Post autor: matrix 1994 » wt gru 09, 2014 00:13

Czyli wymienie mikrostyk ? Tylko gdzie on się znajduje czy każde drzwi mają swój mikrostyk ? Co do klapy posiadam centralny zamek kupie ten plastik o którym mówisz i spróbuje go wymienić



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nie działające oświetlenie i tylnia klamka bagażnika

Post autor: Qto » wt gru 09, 2014 10:38

nic nie kupuj tylko zdejmij tapicerkę z klapy i zobacz co jest nie tak...a przed tym zdejmij przelotki pomiędzy klapą i budą i obadaj w jakim stanie są kable



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Nie działające oświetlenie i tylnia klamka bagażnika

Post autor: amatorek » wt gru 09, 2014 21:34

Na początek zrób jak radzi fachowiec Qto, mikrostyki są w każdym zamku,jak on wygląda zobaczysz w zamku maski silnika,kupić go ciężko chyba że w ASO albo dopasować ,temat na forum poruszany.Ja miałem otwór na ramię siłownika w plastiku uwalony , kupowałem cały zamek od klapy(sam plastik czy to tworzywo jest raczej nieosiągalne) A le zobacz co jest u Ciebie nie tak w klapie.



matrix 1994
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn gru 01, 2014 21:06

Nie działające oświetlenie i tylnia klamka bagażnika

Post autor: matrix 1994 » wt gru 09, 2014 23:53

Dobrze jutro to sprawdze i napisze co jest nie tak, narazie Dzięki za pomoc.



piotrborusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz lis 30, 2014 19:38

Re: Nie działające oświetlenie i tylnia klamka bagażnika

Post autor: piotrborusz » czw gru 11, 2014 14:05

Światło bagażnika to wina mikrostyku w zamku lub wejścia kostki do mikrostyku (rozkręć welur bag. i wyciągnij zamek). Robiłem to tydzień temu. Światełko to otwarciu drzwi to też mikrostyk, tylko że w zamku drzwi jest ich o ile się nie mylę 5 szt. z czego siadają dwa lub jeden (będziesz widział jak rozkręcisz zameczek). No i sprawdź zimne luty przy okazji :)



Awatar użytkownika
mefisto_k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 19:58

Nie działające oświetlenie i tylnia klamka bagażnika

Post autor: mefisto_k » czw gru 11, 2014 16:27

Światło przy otwarciu drzwi to problem dość popularny. Ja mam tak z drzwiami kierowcy, a z tym mikrostykiem w ASO powiedzieli mi że to wiąże się z wymianą całego układu zamka w drzwiach a to nie tania sprawa.

A z tym światłem w bagażniku to muszę u siebie zerknąć bo tez mam ten problem, dzięki i pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nie działające oświetlenie i tylnia klamka bagażnika

Post autor: Qto » czw gru 11, 2014 16:54

mefisto_k pisze:w ASO powiedzieli mi że to wiąże się z wymianą całego układu zamka w drzwiach
w ASO tak to wygląda...w rzeczywistości zupełnie inaczej i dobre 100x taniej :bajer:



Awatar użytkownika
Matisss1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz gru 14, 2014 22:26
Lokalizacja: Katowice

Nie działające oświetlenie i tylnia klamka bagażnika

Post autor: Matisss1990 » czw gru 18, 2014 22:51

niby dlaczego Ciezko dostac mikrostyk zamka?? w nowym elektroniku jest do kupienia za 12 zl



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Nie działające oświetlenie i tylnia klamka bagażnika

Post autor: jameess » pt gru 19, 2014 13:53

Ja takie zakładałem i kupiłem w Firmie TME, wtyk ma oznaczenie V4NCT7 i masz tutaj http://www.tme.eu/pl/details/v4nct7/mik ... a-burgess/#" onclick="window.open(this.href);return false;

Tutaj masz też fotoporadę : http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php? ... 4&start=50" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienia się tylko "górną" część mikrostyku, bez lutowanie i innego pieperzenia



matrix 1994
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn gru 01, 2014 21:06

Nie działające oświetlenie i tylnia klamka bagażnika

Post autor: matrix 1994 » ndz mar 22, 2015 14:12

Oglądałem bagażnik niestety po tak długim czasie i wtyczka 3 pinowa która wchodzi do zamka jest cała zielona popryskałem ją penetratorem i zobaczymy co będzie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości