vw bora 2.0 gaz sekwencja stag kody błędów pomocy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sttpro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 25, 2014 20:21

vw bora 2.0 gaz sekwencja stag kody błędów pomocy

Post autor: sttpro » ndz lis 30, 2014 20:37

Witam posiadam samochód Vw Bora 2.0 85kw 1999r. auto ma założony gaz Stag i przejechane na nim 8000km. Zapala się check engine prosiłbym o pomoc w zdiagnozowaniu przyczyny, wrzucę zdjęcia błędów po zczytaniu ObrazekObrazekObrazekObrazek
Prosiłbym o pomoc, druga sonda lambda za katalizatorem ma założony emulator, kable i świece zapłonowe wymienione były przy założeniu gazu, błędy wyskakują po przejechaniu ok. 10km od skasowania bez różnicy czy na gazie, czy na benzynie. Chciałbym wiedzieć czy wymiana sondy pomoże.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

vw bora 2.0 gaz sekwencja stag kody błędów pomocy

Post autor: Mavrick » wt gru 02, 2014 05:06

Jezlei chodzi o blad 16556 to on jest zwiazany ze zlym wyregulowaniem gazu...przerabialem to w goferze 4 1.6 (albo byla za bogata albo za uboga) ogolnie ciezko to ustawic ale dobry gazownik powinien dac rade.



j4ro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr cze 05, 2013 22:10

vw bora 2.0 gaz sekwencja stag kody błędów pomocy

Post autor: j4ro » wt gru 02, 2014 21:01

Po pierwsze to sondę lambda trzeba skontrolować czy faluje, ale wg mnie to kaput... Grzałka spalona i pewnie już ospała jest albo wcale nie daje sygnału. Lpg na pewno też do regulacji bo rozjeżdża się mieszanka.



Awatar użytkownika
thomasg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn lis 18, 2013 22:14
Lokalizacja: SJZ

vw bora 2.0 gaz sekwencja stag kody błędów pomocy

Post autor: thomasg » wt gru 02, 2014 23:28

Miałem podobnie u siebie , kilkakrotnie ( przez pół roku ) podjezdżałem do zakładu w którym zakładałem instalacje aby skasowali Checka i podregulowali co trzeba bo twierdzili że się rozjeżdżają mapy . Według nich po kilku moich powrotach powinnien problem zniknąć . Za kazdy razem kontrolka Check wskakiwała przy pzrekroczeniu prędkości 120 km/h. W końcu ostatnim razem zażądałem żeby ustawiał/skontrolował instalację w czasie jazdy. Wyjechaliśmy na autostradę , przy 130 dostał typ Checkiem w oko, skasował , ustawił instalację inaczej niż zwykle ( wszystko w czasie jazdy ), znowu pogoniłem tym razem za 150 i od tamtej pory spokój. Odstawiłem typa z sprzętem pod warsztat i już nie pamietam jak wygląda :grin:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533142

lustro prawe małe niebieskie podgrzewane/ obudowa lustra prawego małego LC7V / dokładka zderzaka variant tył PDC /
soczewki halogenów mk3/ SPRZEDAM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości