Jak zimno miga kontrolka wody jak ciepło działa normalnie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
andrze25
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr lip 27, 2011 22:18
Lokalizacja: Białopole, Chełm,Woj. Lubelskie

Jak zimno miga kontrolka wody jak ciepło działa normalnie

Post autor: andrze25 » sob lis 29, 2014 14:21

Witam wszystkich entuzjastów golfików:)
Koledzy mam pewien problem z moim golfikiem III cabrio 2.0 16v Digi I. Mianowicie jak jest zimno na dworze tak poniżej 0 po odpaleniu samochodu zaczyna migać mi kontrolka temperatury wody pomimo że płyn jest prawie max. Wystarczy że zgaszę auto i odpalę ponownie problem znika. w tamtym sezonie zimowym miałem to samo zimą miga a tylko wiosenka przyjdzie i się wszystko uspokaja.Jeśli jest cieplej problemu nie ma a wystarczy trochę chłodku i zaczyna migać. Dodam że wymieniłem zbiorniczek na nowy z nowym czujnikiem. Powiem szczerze że to miganie jest trochę frustrujące. Licznik (260km/h) sprawdzałem i niby wszystkie ścieżki całe. instalację przejrzałem i też nic niepokojącego nie zauważyłem. czujnik temperatury wody też wymieniłem na nowy i dalej jest tak samo. Nie wiem co może powodować taką sytuację. Może coś doradzicie bo wkurza mnie ta kontrolka.



byh81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 23:31

Re: Jak zimno miga kontrolka wody jak ciepło działa normalni

Post autor: byh81 » sob lis 29, 2014 16:12

Dolej płynu tak z pół centymetra ponad stan i powinno pomóc. Jeżdżę już tak dwie zimy.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Jak zimno miga kontrolka wody jak ciepło działa normalnie

Post autor: grg474 » sob lis 29, 2014 18:13

szczoteczka do zębów i wyczyść pręty czujnika co są w środku w ziorniczku


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
andrze25
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr lip 27, 2011 22:18
Lokalizacja: Białopole, Chełm,Woj. Lubelskie

Jak zimno miga kontrolka wody jak ciepło działa normalnie

Post autor: andrze25 » ndz gru 07, 2014 13:36

Zrobiłem jak kolega byh81 doradził dolałem tak z 1 cm powyżej maximum i jak na razie nie miga:D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości