przewód wyprowadzony na krótko do sondy, dlaczego ?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gruszon18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 11, 2013 14:46
Lokalizacja: Świdnik

przewód wyprowadzony na krótko do sondy, dlaczego ?

Post autor: gruszon18 » pt paź 31, 2014 19:55

Witam. Miałem drobne problemy ze spalaniem w moim 1.8t AGU. Kupiłem sondę dedykowaną do mojej jednostki silnikowej, ale na kompie pokazało spalanie ok 15/100 przy czym na starej sondzie spalanie było 8/100. PRzy wymianie sondy zauważyłem że do przewodu sondy jest podciągnięty i podpięty w przewód na krótko jakiś kabelek który chowa się dalej pod tą "ameliniową" osłonę wokół wydechu. Nie bardzo miałem jak pogmyrać gdzie ten kabel leci bo w domu kanału nie mam, a w pracy kanał mam często zajęty. Moje pytanie, do czego ma służyć takie wpięcie ?



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

przewód wyprowadzony na krótko do sondy, dlaczego ?

Post autor: Hubi14 » pt paź 31, 2014 19:56

może przewód był przetarty i ktoś poprowadził nowy, no musisz to obadać gdzie on tam idzie



Awatar użytkownika
gruszon18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 11, 2013 14:46
Lokalizacja: Świdnik

przewód wyprowadzony na krótko do sondy, dlaczego ?

Post autor: gruszon18 » pt paź 31, 2014 20:01

No własnie to ja wiem sam. byłem u mojego znajomego mechanika który siedzi głównie w VW i Audi i powiedział że nie bardzo wie co na celu może mieć wpięcie takiego kabelka, no oprócz rzecz jasna jakiegoś przetarcia przewodu właśnie z wiązki od sondy. A temat założyłem bo może jest ktoś kto wie coś więcej w tym temacie. Dodam że ten mój znajomy podłączył tak samo ten przewód do nowej sondy, ale nie dało to żadnej zmiany w spalaniu. i powiem jeszcze że tan przewód jest podpięty do czarnego kabelka z wiązki od sondy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości