Mega problem z elektyką gofra. licznik, klakson wentylator

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
.SoJeR.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr sie 06, 2014 19:43
Lokalizacja: WLKP

Mega problem z elektyką gofra. licznik, klakson wentylator

Post autor: .SoJeR. » śr paź 29, 2014 22:59

Witajcie. Same przygody mam z golfem przed zima, wymieniłem alternator(pelna regeneracje sam robilem nowego) tydzien temu, komutator sie skonczyl ... Przy okazji wymienilem chlodnice bo wyrwalem kruciec przy zmianie akumulatora no i wycinalem z wiazki przy bezpiecznikach alarm ktory nie sterował mi centralnym. Wyjmowałem skrzynke z gniazda I problem jest mega bo nie pokazuje mi stanu paliwa, temperatury, nie swieci dioda oleju i temp wody. Nie ma tez klaksonu i nie zalacza wentylatora od chlodnicy aczkolwiek nie jestem pewien co do niego bo nie wiem jaka temp. plynu jest. Ratujcie gdzie doszukac sie problemu w skrzynce. Niby wszystko podlaczone i bezpeczniki ok.
Alarm przyjdzie inny python sp3000 mini gold jakby kogos to interesowalo, wczesniejszy nieznany sprzet .. tak dla elektryka to czy 55A da rade aku 72Ah? Ladowanie 13.9 z swiatlami i wentylatorem w srodku



->KoRbA<-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 01, 2013 20:05
Lokalizacja: Wadowice

Mega problem z elektyką gofra. licznik, klakson wentylator

Post autor: ->KoRbA<- » czw paź 30, 2014 23:52

Kolego, dwie sprawy. Pierwsza, który masz rok tego Golfika, stara czy nowa elektryka? Tutaj masz pinout licznika na jedną wtyczkę (po 89r), a tutaj na dwie wtyczki (przed 89r). Następnie tutaj masz pinout obu typów puszek bezpieczników. Tak wyposażony bierzesz miernik i przedzwaniasz wiązkę. Oczywiście wszystkie bezpieczniki i przekaźniki dla pewności również.

A druga sprawa, po jaką cholerę Ci taki gigantyczny akumulator? :shock: Do 1.3 wystarczy Ci 44 Ah... Mocny przerost formy nad treścią. Weź to wymień na mniejsze, póki jeszcze możesz (o ile w ogóle możesz). Jeśli miałbyś normalny akumulator, to altek spokojnie by wystarczył. Sprawdź ładowanie pod obciążeniem, ale boje się, że ten aku za długo u Ciebie nie pożyje. Takie akumulatory wkłada się do 1.9 SDI/TDI :D



Awatar użytkownika
.SoJeR.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr sie 06, 2014 19:43
Lokalizacja: WLKP

Mega problem z elektyką gofra. licznik, klakson wentylator

Post autor: .SoJeR. » pt paź 31, 2014 00:30

11.90r Pol dnia od rana siedzialem zeby przejrzec cala elektryke. Wentylator chlodnicy ogarniety, klakson tez, ale licznik ucierpial na rezystorach. Jutro wymienie i zobacze co bedzie. Poki co brak funduszy, a mfa sie marzy. Co do aku to raz, zakladam prądożerne audio i 44ah skonczy sie szybciej niz mysle. Jeden juz polroczny uwalilem. Masa i 12V przewody 25mm^2 jakby ktos byl ciekaw :chytry: druga sprawa jeżdze zadupiami i 6 lamp mi swieci czesto... aku centra plus 3 latek drugi mam 44ah roczny i szkoda mi go katowac poborem



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Mega problem z elektyką gofra. licznik, klakson wentylator

Post autor: Hubi14 » pt paź 31, 2014 19:49

do takiej audio kosiarki to wsadź lepiej mocniejszy alternator :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości