Wymiana przednich lamp - prośba o poradę.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

FIlSardyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 29, 2014 08:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wymiana przednich lamp - prośba o poradę.

Post autor: FIlSardyn » śr paź 29, 2014 13:34

Cześć!

Jestem tu nowy. Posiadam swojego Golfa od roku. Mam problem z przednią lampą - "wewnętrzne srebro" trzymające wszystko zusammen do kupy jest przerwane w pół. Postanowiłem wymienić lampy na odpowiedniki posiadające halogeny (w obecnych nie mam takowych). Czytałem tutaj posty n/t wstawiania instalacji do tych świateł przeciwmgielnych w kloszu i chcę się tego podjąć. Moje pytanie tyczy się wyboru lamp: Czy ktoś mógłby polecić konkretny model? Czy mógłby ktoś wyrazić opinię na temat, powiedzmy, tego modelu http://allegro.pl/lampy-fk-vw-golf-iv-9 ... 41962.html ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!


http://panzerhund.pl
Golf IV 1.9TDI 110KM, hatchback, 2000 r.
Obrazek

->KoRbA<-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 01, 2013 20:05
Lokalizacja: Wadowice

Wymiana przednich lamp - prośba o poradę.

Post autor: ->KoRbA<- » śr paź 29, 2014 16:30

Jeśli mam być szczery, to oryginał zawsze lepszy. Czy Hella, czy Valeo, na pewno będziesz zadowolony. Z zamiennikami to jest różnie, czasami są problemy z homologacją, szybko matowieją itd. Możesz kupić oryginały zmatowiałe nawet, przeszlifować, prysnąć klarem i będziesz miał nówkę sztukę ;) na prawdę, jeśli o mnie chodzi, zawsze wolę oryginał, nawet po regeneracji, ale to dalej oryginał i wiem co mam :)



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Wymiana przednich lamp - prośba o poradę.

Post autor: ROBAL_26 » śr paź 29, 2014 20:55

->KoRbA<-, G4 ma szklane klosze ,także jedynie polerka . :bigok:
FIlSardyn, musiałbyś sprawdzić czy czasem już nie masz przewodu położonego do wtyczki od tych przeciwmgielnych a wówczas będziesz musiał wymienić jeszcze włącznik świateł ,z kolei jeśli go nie masz to musisz dołożyć przewód od skrzynki bezp. do włącznika świateł i z niego dopiero przewód do lamp.ok :bigok:
co do lamp to mam u siebie w octavii zamiennik DEPO i odpukać 3rok i jest z nimi wszystko dobrze. :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Wymiana przednich lamp - prośba o poradę.

Post autor: Skrzak » pt paź 31, 2014 16:18

Jak chcesz z przeciwmgielnymi to musiałbyś kupić używkę valeo, hella nie ma przeciwmgielnych a przynajmniej nigdy nie widziałem, ma zaślepkę, którą trzebaby ciąć - za dużo rzeźby. Możesz tez kupić nówki valeo, wcale nie są jakieś mega drogie - z 300-400 za sztukę, oczywiście używke w dobrym stanie to i za 150 możesz dostać (pod warunkiem, że EU bo UK chodzą nawet po 50 ale uważaj, żebyś nie kupił UK bo mozna się naciąć). Sam dokładałem instalację do przeciwmgielnych, jeszcze przekaźnik trzeba dołożyć, no i przewód od prawego do lewego i od lewego do budy pod kierownicę i tam to już sobie poczytaj, jest w faq.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości