Problem ze światłem w kabinie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sokolec22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob sie 18, 2012 17:07

Problem ze światłem w kabinie

Post autor: sokolec22 » pt paź 03, 2014 20:00

Witam, mianowicie mam taki problem w golfie 3 TD: światło nie świeci się w kabinie jak otwieram drzwi. Co może być tego przyczyną? Czy to będą krańcówki, jesli tak to prosze mi powiedziec gdzie sie znajdują i jak je sprawdzić i wymontować? Dodam że nie pali się przy otwieraniu wszystkich drzwi.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Problem ze światłem w kabinie

Post autor: stonefree » pn paź 06, 2014 13:32

A jest włączone przełącznikiem w lampce?



sokolec22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob sie 18, 2012 17:07

Problem ze światłem w kabinie

Post autor: sokolec22 » wt paź 07, 2014 16:50

Oczywiście że tak.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Problem ze światłem w kabinie

Post autor: Mavrick » wt paź 07, 2014 20:24

W mk3 wszystkie krancowki sa na jednym przewodzie. Prawdopodobnie zasniedzialy Ci styki w laczce na wysokosci nog kierowcy. Musisz zdemontowac listwe progowa i ten plastik gdzie masz otwieranie maski (3 sruby) nastepnie po odslonieciu wykladziny i wygluszenia zobaczysz wiazki kabli w takich plastikowych haczykach bedzie tam taka prostokatna laczka w ksztalcie krzyza (patrzac od strony kabli) rozepnij ja i zobacz w jakim stanie sa styki. Jezeli wszystko bedzie ok to mozesz jeszcze sprawdzic miernikiem przejscia przewodow pomiedzy ta wtyczka a wtyczka krancowki.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem ze światłem w kabinie

Post autor: Paweł Marek » śr paź 08, 2014 15:07

Możesz zaczać od końca czyli najpierw sprawdzić czy na kablu brązowo-białym od krańcówek przy lampce pojawia się masa po otwarciu drzwi, jeśli nie to zapewne ta złączka o której kolega pisze padła, jeśli się pojawia, to czy dochodzi plus do lampki - bo nie napisałeś czy możesz ją włączyć włącznikiem i czy dochodzi plus o zapłonie do lamki. Nie wiemamy nawet czy żarówka się nie spaliła, więc jeśli będziesz jeszcze miał pytania to pisz czy działa z włącznika


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości